Новокаховчанам повідомили про зміни в тарифах міського водоканалу на 2022 рік

З січня 2022 року у Новій Каховці для абонентів КП «Міський водоканал» додатково до тарифу введена абонентська плата виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором та збільшився тариф на водопостачання та водовідведення.

Інформація про це розміщена на офіційному сайті комунального підприємства, повідомляє Online НК.

3.12.2021р. на офіційному веб-сайті КП «Міський водоканал» опублікував публічну пропозицію (оферту) про укладення публічного договору приєднання з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (без обслуговування внутрішньобудинкових систем) (далі Договір) для споживачів: власників (співвласників, користувачів) житлових та нежитлових приміщень в багатоповерховому будинку, інших об’єктів нерухомого майна або водопостачання та або водовідведення в житловому будинку, приєднаних до внутрішньобудинкових мереж.

Цей договір вважається укладеним з 04.01.2022 року. З текстом договору можна ознайомитися на офіційному веб-сайті КГІ «Міський водоканал» у розділі «Договори».

Разом з Договором з 04.01.2022р. з’явилося поняття Абонентська Плата виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором, яка складається з:

  • плати за послугу, що розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на відповідну комунальну послугу та обсягу спожитих комунальних послуг, визначеного відповідно до законодавства;
  • плати за абонентське обслуговування, яка не може перевищувати граничний розмір, визначений Кабінетом Міністрів України (частина п’ята статті 13 Закону).

Плата за абонентське обслуговування по особовому рахунку на місяць (для будинків у яких відсутній вузол комерційного обліку) становить 15,21 грн./місяць (з ПДВ) за рік становить 182,52 грн.

Плата за абонентське обслуговування для споживачів які користуються виключно послугою водовідведення (м. Таврійськ) – 7,15 грн. За місяць, за рік становить 85,80 гри.

Плата за абонентське обслуговування для споживачів які користуються виключно послугою водопостачання становить – 8,06 грн. за місяць, за рік становить 96,72 грн.

Абонентська плата сплачується незалежно від користування послугою. Навіть якщо абонент місяць не користувався водою, то рахунок за неї прийде з нульовими показниками, а абонплату прийдеться сплатити, яка в платіжному документі буде виділятися в окрему графу.

Абонентська плата нараховується щомісячно з розрахунку на один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців у квартирі.

На абонплату надається державна субсидія.

Звертаємо увагу, що ці витрати завжди були закладені в тариф, однак після змін у законодавстві витрати на абонентське обслуговування виведені в окремий платіж.

Розрахунковим періодом для оплати є календарний місяць. Термін оплати аналогічний послугам з централізованого водопостачання та водовідведення – до 20 числа місяця, наступного за розрахунковим.

Кошти споживачами сплачуються на один банківський рахунок разом з послугами централізованого водопостачання та водовідведення.

Слід врахувати, що кошти за централізоване водопостачання, водовідведення та плату за абонентське обслуговування приймаються на один банківський рахунок, тому, в разі не повної оплати, платіж зараховується на погашення нарахування абонентської плати, а залишки оплати зараховуються за послуги водопостачання та водовідведення.

Для зручності споживачів, плата за абонентське обслуговування буде виведена в Єдиній квитанції окремим рядком (лише інформативно) КП «Міський водоканал» планує доставку деталізованих паперових рахунків споживачам, але найближчим часом рахунки будуть виставлятись в особистому кабінеті споживача

У разі пломбування водопровідного вводу у приміщенні споживача, плата за абонентське обслуговування не буде нараховуватися з дати опломбування.

Зміни у тарифі з 01.01.2022р.

Керуючись рішенням виконавчого комітету Новокаховської міської ради Херсонської області від 28.12.2021 року № 673 «Про встановлення (коригування) КП «Міський водоканал» тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення», встановлені наступні тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для всіх категорій абонентів з 01.01.2022 року.

  • Наказ №232 «Про встановлення (коригування) тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення по КП Міський водоканал».

Послуга Вартість за 1 м.куб. з врахуванням ПДВ, грн. Водопостачання 14,42 грн., водовідведення 29,76 грн. Разом 44,18 грн.