Новокаховчанам повідомили, як вибирати «легальну» новорічну ялинку (відео)

Новокаховчанам розповіли, як на передноворічному ялинковому базарі придбати легальну лісову красуню.

Про це редакції Online НК повідомили у прес-службі Держпродспоживслужби Херсонщини.

Перед придбанням треба перевірити ялинку. Для цього необхідно перевірити її походження. Так дерево має мати чіп – бирку зі штрих-кодом і відповідним маркуванням, оскільки кожна ялинка або сосна, що пропонуються на ялинкових базарах до продажу, мають бути внесені до державного реєстру обліку деревини для уникнення незаконної вирубки дерев на Україні.

Щоб не натрапити на нелегальну ялинку, її потрібно купувати лише в затверджених, офіційних місцях продажу. Легальність ялинки дуже просто перевірити: номер на спеціальній етикетці–бирці допоможе дізнатися, з якого регіону країни до вас приїхала ялинка, і хто відповідає за її вирубку.

При виборі живої ялинки на ялинковому базарі покупці мають обов’язково перевіряти сертифікат походження. Цікавим варіантом є живі ялинки у горщиках, їх можна висадити в землю після святкування новорічних свят.

При виборі штучної ялинки, в першу чергу, слід звернути увагу на пластик з якого вона зроблена: деякі його види можуть виділяти шкідливі для здоров’я речовини. Вона не має мати різкого хімічного запаху. Стійкий запах може свідчити про наявність у складі фенолу.

Спеціалісти Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області дають рекомендації, як обрати якісну штучну ялинку:

Також слід перевірити ялинку на міцність: голки не мають обсипатись, а також провести рукою проти їх «росту» – вони мають розправитись та прийняти попередній вигляд. Стосовно матеріалу краще обирати ялинки литі, кожну гілку на якій заливають в окрему форму. Також треба звернути увагу на підставку – вона має бути надійною.

Важливо, щоб ялинка була оброблена вогнетривким засобом, який слугує захистом від пожежі. Оскільки штучна ялинка обирається не на рік чи на два, обов’язково перед її придбанням слід попросити у продавця документ, що підтверджує її якість та безпеку – висновок державної санітарно епідеміологічної експертизи.

На маркуванні штучних ялинок обов’язково має міститися інформація державною мовою про її склад, найменування та місцезнаходження виробника, представника виробника в Україні, дату виготовлення, гарантійний термін, правила та умови ефективного і безпечного використання.

Наголошуємо, що після придбання вами ялинок як online, так і наживо, слід отримати розрахунковий документ (касовий або товарний чек) із зазначенням найменування суб’єкта господарювання, вартості товару та дати продажу.

Якщо ви придбали неякісний товар, необхідно звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області за адресою: м. Херсон, вул. Перекопська, 17, тел. (0552)32-17-37 або направити звернення на електронну пошту: kherson_consumer@dpss-ks.gov.ua.

Як ми вже повідмляли, Виконком надав підприємцям дозволи на торгівлю ялинками на вулиці Французькій до ТРЦ «Фреш» та на проспекті Перемоги, 18 в районі супермаркету «АТБ».

Також ялинки продаються на територіях міських ринків за дозволами їх керівників.

Цьогорічна ціна лісних красунь стартує від 300 грн.