Новокаховським підприємцям повідомили про нововведення щодо застосування РРО

З 1 січня 2022 року в країні запроваджені нові правила для фізичних осіб-підприємців, які працюють у сфері малого бізнесу та зобов’язані користуватися касовими апаратами.

Про це редакції Online НК повідомили у відділі економічного розвитку та торгівлі виконавчого комітету Новокаховської територіальної громади.

Нововведення торкнуться й тих підприємців, які до цього ніколи не використовували касові апарати у своїй діяльності.

Так, нововведення стосуються фізичних осіб-підприємців 2-4 групи, незалежно від виду їхньої діяльності та рівня доходу. Фактично – це інтернет-магазини, ресторани, кафе, турагенції, готелі, крамниці, магазини ювелірних виробів тощо. Тож тим підприємцям, які ще не мають касового апарату, потрібно буде купити та зареєструвати нове обладнання, а також навчитись користуватись ним.

Звільненими від встановлення РРО залишаються ФОПи 1-ої групи –  ті підприємці, які не мають найманих працівників і здійснюють роздрібну торгівлю за готівку на ринках, або ті, хто працюють по моделі бізнесу B2B . Крім того, аби не встановлювати касовий апарат дохід ФОПів  1-ї групи  не повинен перевищувати 1  млн. 2 тис. гривень.

До того ж, використання касових апаратів не обов’язкове, якщо ФОПи надають послуги та проводять розрахунки виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Наприклад, Приват24, monobank, Ощад24, City24, LiqPay, EasyPay, WayForPay тощо.

У законі йдеться, що «реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій, та розрахункові книжки не застосовуються: при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів».

За невстановлення касових апаратів відповідними групами ФОПів загрожує сплата штрафів у розмірі 100% від проданої продукції. Якщо порушення буде зафіксовано вдруге, то сплата штрафу становитиме 150% від вартості проданої з порушенням продукції.

Водночас, варто зазначити, що наразі податкова зобов’язалася не штрафувати підприємців до завершення карантину.