У Новій Каховці батькам дітей з інвалідністю роз’яснили, як отримати реабілітаційні послуги

У Новій Каховці, що на Херсонщині, соціальні працівники роз’ясняють батькам дітей з інвалідністю порядок надання їм послуг.

Про це редакції Online НК повідомили в управлінні праці та соціального захисту населення територіальної громади.

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 р. № 309 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20.01.2021 р. № 30), для забезпечення дитини з інвалідністю реабілітаційними послугами один з батьків подає до управління за місцем реєстрації або фактичним місцем проживання дитини заяву про направлення її до реабілітаційної установи, із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу, разом з копіями необхідних документів :

  • паспорта громадянина України або іншого документу, що посвідчує особу одного з батьків дитини;
  • свідоцтва про народження або паспорта громадянина України, що посвідчує особу дитини;
  • індивідуальну програму реабілітації, видану лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма 027/о);
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків дитини та одного з її батьків.

Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини, включає консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації та інші реабілітаційні послуги.

Перелік реабілітаційних установ формується Фондом соціального захисту інвалідів за поданням реабілітаційної установи, закладу охорони здоров’я та оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Фонду, Мінсоцполітики- ispfgov.ua.

Реєстрація заяв, а також визначення черговості надання реабілітаційних послуг проводиться в порядку надходження заяв.

Управління щомісяця до 15 числа оприлюднює на офіційному веб сайті виконавчого комітету Новокаховської міської ради інформацію про кількість зареєстрованих заяв і черговість надання реабілітаційних послуг.

Разом з тим, першочергово забезпечуються реабілітаційними послугами відповідно до поданих заяв діти, які не були забезпечені ними в попередньому бюджетному році внаслідок відсутності бюджетних коштів або у зв’язку з довготривалою хворобою дитини.

Вартість реабілітаційних послуг для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації Гранична вартість реабілітаційних послуг на рік для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження І,ІІ ступеня, не може перевищувати 16 тис. гривень, ІІІ ступеня – 25 тис. гривень.

Реабілітаційні послуги можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно.
У граничну вартість реабілітаційних послуг, які надаються в стаціонарі, може включатися вартість проживання та харчування дитини та одного з батьків.

Згідно розподілу коштів державного бюджету у 2021 році на реабілітацію дітей з інвалідністю було виділено 282755 грн. Нажаль наданих коштів вистачає тільки для проходження реабілітації 13 дітей.

У зв’язку з чисельними зверненнями батьків, щодо проходження реабілітації дітей, було надано додаткову потребу, щодо збільшення обсягів фінансування у поточному році.
Протягом 2020 року такі реабілітаційні послуги отримали 16 дітей. Станом на теперішній час в управлінні на обліку для проходження реабілітації перебуває 20 дітей з інвалідністю, отримали реабілітаційні послуги 11 дітей.

Метою запровадження механізму забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю є забезпечення адресності, прозорості та підвищення якості надання даних послуг.

За більш детальною інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради за адресою: м. Нова Каховка, вул. Історична,18, каб. №19, тел.(05549)43348, 0663479637.