Новокаховчанам знову нагадують про небезпеку стихійної торгівлі продуктами харчування

Начальник інспекції у справах захисту прав споживачів виконавчого комітету Новокаховської міської ради, що на Херсонщині, попереджає мешканців громади про небезпеку для здоров’я споживачів від стихійної торгівлі, повідомляє Online НК.

Що нас спонукає на придбання продуктів харчування в невстановлених місцях, тобто з землі, на коробочках, ящичках, на капотах машин, де поряд з торговцями повно бруду, бездомних котів та собак? Дехто жаліє бабусь, купуючи в них що не попадя, інші не мають часу відвідати ринок, ідучи з роботи до дому не витрачаючи зайвого часу на магазин, хтось зацікавився цінами, які нижче ніж в магазинах та ще багато чого, що змушують споживача нехтувати рекомендаціями відповідних служб, тим самим  піддають своє здоров’я небезпеці. Декому таки покупки коштують життя.

В засобах масової інформації інспекція у справах захисту прав споживачів неодноразово застерегла споживачів від купівлі харчових продуктів в місцях стихійної торгівлі. Саме, ці небезпечні продукти можуть нести особливу загрозу, як власному здоров’ю споживачів, так і здоров’ю членів їх родин.

В місцях стихійної торгівлі частіше можуть продаватися харчові продукти невідомого походження, які не пройшли ветеринарно – санітарну експертизу в лабораторіях на продовольчих ринках. Вони реалізуються без дотримання правил зберігання, транспортування та без використання холодильного обладнання.

Така продукція представляє високий ризик для здоров’я та життя людей, а також, розповсюдження інфекційних захворювань!

Реалізація харчових продуктів, у тому числі молочних, м’ясних, рибних продуктів, грибів, консервованої продукції на стихійних ринках, знаходиться поза межами ветеринарно-санітарного контролю.

Відповідно до статті 160 Кодексу про адміністративні правопорушення торгівля з рук в невстановлених місцях тягне за собою штрафні санкції в розмірі від 1 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі. Адміністративні заходи з рейдовими перевірками здійснюються, але це не зупиняє нікого, тим паче, що зараз частіше проводиться роз’яснювальна робота. Одні поплакались, поскаржились на життя, інші погрозили пальцем: ну-ну і все.

Єдиний ефективний правильний спосіб боротьби – не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі.

Інспекція у справах захисту прав споживачів рекомендує споживачам користуватися лише послугами продовольчих ринків або мережами супермаркетів та продуктових магазинів. Дбайте про безпеку та здоров’я своє та рідних вам людей.