Новокаховчанці Катерині Статнік присвоєно звання Героя України (посмертно)

Указом Президента України від 29 грудня №600/2020 присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) разом з іншими членами екіпажу рейсу PS752 акціонерного товариства «Авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України» новокаховчанці СТАТНІК Катерині Олегівні – старшому бортпровіднику літака.

Інформацію про це розміщено на офіційному сайті Президента України Володимира Зеленського.

Нагадаємо, що уранці 8 січня 2020 року в Ірані зазнав аварії Boeing 737 “Міжнародних авіаліній України”, що летів з Тегерана до Києва. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев’ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістан: всього 176 осіб. Більшість пасажирів були іранцями або громадянами інших держав іноземного походження. Серед них було багато студентів та співробітників університетів.

Спершу Іран заперечив свою причетність до катастрофи, відразу заявивши про технічну несправність літака Boeing 737 2016 року випуску, що пройшов техобслуговування за день до вильоту.

Однак, 11 січня командувач аерокосмічними силами Корпусу вартових Ісламської революції Амір Алі Хаджізаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково…

Серед членів екіпажу була старший бортпровідник літака з Нової Каховки  Катерина Статнік…