З 4-го грудня Уряд підвищить мінімальну пенсію

Відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» із 1 грудня підвищився розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб до 1769,00 гривень (збільшився на 57,00 грн). 

Про це редакції Online НК повідомили у Новокаховському відділі обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України у Херсонській області.

У зв’язку з цим органами Пенсійного фонду перераховано мінімальні пенсійні виплати та надбавки і підвищення до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму
Перераховано мінімальні пенсії за віком, по інвалідності, у зв’язку із втратою годувальника відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Працюючим пенсіонерам перерахунок у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму не проводиться. Пенсіонерам, які працюють, проводять діяльність з отриманням доходу, такий перерахунок здійснюється після звільнення з роботи або припинення такої діяльності, з урахуванням прожиткового мінімуму, який встановлено на дату звільнення або припинення такої діяльності.

Відповідно до Прикінцевих положень Закону України № 2148–VIII від 03.10.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» мінімальна пенсійна виплата з 1 грудня не може бути нижчою ніж 1769,00 грн.

Пенсійні виплати перераховано автоматично, тож звертатися до органів Пенсійного фонду не потрібно. Виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься пенсіонерам у визначену їм дату, починаючи з 4 грудня.