Ось і відгуляла в Новій Каховці Масниця, вже 16-та за рахунком.  І що цікаво, з кожним роком це загальноміське дійство стає все популярнішим не тільки серед мешканців Новокаховської громади, а й інших міст та населених пунктів Херсонщини. Цьогоріч вона стала найвелилюднішою за останні роки.

В цьогорічній  Масниці окрім новокаховчан брали участь представники клубного закладу села Козачі Лагері Олешківського району та представники історико-розважального комплексу «Зелені хутори Таврії» з Голої Пристані.

Традиційно в організації та проведенні заходу брали участь  всі школи міста, які створили своє імпровізоване містечко навколо  фонтану перед Палацом культури.

Всі три новокаховських заклади професійної освіти, приладобудівний технікум та політехнічний коледж також мали змогу презентувати себе та представити свої напрацювання.

В Масничному дійстві в той чи іншій мірі брали участь всі заклади, що підпорядковуються відділу культури та туризму: сільські будинки культури, будинок культури Таврійська, міська картинна галерея, Централізована бібліотечна система міста, музеї історії міста та Анатолія Бахути.

Не залишилися поза святом депутати Новокаховської міської ради і громадські організації: Громадська рада при міському виконавчому комітеті, молодіжна рада при міському голові, Благодійні фонди «Н. Каховка» та Ігоря Колихаєва, громадська організація ветеранів АТО “Біла стріла”.

Родзинкою цьогорічного свята стала участь у заходах представників силових структур міста. Свої похідні кухні вивели на площу військові 57 ОМПБР та ДРПЧ-17 Новокаховського відділу ДСНС у Херсонській області, які пригощали гостей гречаною та гороховою кашею з салом та цибулею, смачним чаєм.

А на столах, які були виставлені учасниками свята красувалися різноманітні млинці, вареники, інші смаколики, що є невід’ємною частиною Масничного столу в Україні.

Активну участь у проведенні свята брали і підприємці міста, які розташували на площі свої намети з відповідною продукцією.

Про розмах кулінарно-розважального фестивалю, яке вже звично для новокаховчан стало чи не наймасштабнішим після Дня міста святом і  найвідвідуванішим навесні свідчать такі цифри: за приблизними даними за майже 5 годин, котрі тривало дійство на Центральній міський площі, через неї пройшло не менше 10 тисяч відвідувачів різного віку. В виступах на великій сцені, що була встановлена на площі, взяло участь близько 500 самодіяльних артистів, які представили глядачам 72  виступи у різних жанрах мистецтва.

На площі вдягнені у національні костюми школярі та студенти в кількісті не менше 200 осіб водили святкові хороводи, розважали гостей свята своїми співами та танцями.

Військову кашу скуштували не менше 800 гостей. А скільки було продано глядачам млинців та вареників з іншими смаколиками – не зможе порахувати ніхто!

Тисячі городян, пройшовшись серед палаток та столів учасників свята, подивившись та послухавши виступи міських талантів, потім йшли гуляти алеями міського парку.

Благодійні фонди та волонтери усі виручені кошти за продаж млинців і вареників  направлять на придбання обладнання для Новокаховської міської лікарні.

Цьгорічний фестиваль Масниці, завдяки теплій погоді, яка останніми днями панувала в місті, дав своєрідний старт весняно-літнім святам та туристичному сезону в Новій Каховці.

Такі ж заходи проходили в інших містах Херсонщини. Але такого розмаху, окрім Нової Каховки, точно не було ніде…

Засновник Благодійного фонду, депутат Херсонської обласної ради, Генеральний спонсор фестивалю  Ігорь Колихаєв, який уперше взяв участь у нашій Масниці, висловив своє щире захоплення від побаченого.

Свято пройшло… Але спогади про нього, теплі та приємні, залишаться в пам’яті та серцях  всіх його гостей та учасників.

Адже свята, які відзначає наш народ, ще раз доводять і нам, і тим, хто нас оточує, що разом – ми сила, яку нікому у світі і ніколи не побороти.

Поділіться цим:
Google-реклама:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial