Новокаховська ОДПІ: офіційна виплата заробітної плати – стабільні надходження до місцевого бюджету

налоговаяДнями в Новокаховській ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області було проведено засідання «круглого столу» за участі заступника начальника Новокаховської ОДПІ Сергія ВЗаруденця з представниками бізнесу міста.
Заступник начальника Новокаховської ОДПІ Сергій Заруденець зазначив, що дуже важливо, щоб працівники отримували заробітну плату не «в конвертах», а офіційно, бо саме у такому випадку місцевий бюджет має стабільні надходження.
На сьогодні гарантований рівень мінімальної заробітної плати – 1218 гривень на місяць. Тому, Новокаховська ОДПІ наголошує на неприпустимість виплати заробітної плати у розмірі, менше ніж законодавчо встановлений, а також заробітної плати у «конвертах».
Громадяни мають  усвідомити, що приховування реальної зарплати безпосередньо впливає на рівень їхнього добробуту та негативно впливає на наповнення бюджету податком з доходів фізичних осіб, який є важливою складовою місцевого бюджету. В свою чергу рівень надходження податку на доходи фізичних осіб у місцевий бюджет знаходиться у прямій залежності від рівня нарахованої заробітної плати.
Заступник начальника ОДПІ зазначив, що кожен найманий працівник має право вимагати від роботодавця виплати гідної та легальної заробітної плати. Кожна гривня податку, що надійде до бюджету, впливає на забезпечення пенсії у майбутньому. «Тому слід пам’ятати, що не оформлення належним чином трудових відносин з найманими працівниками є порушенням законодавства про працю», – зазначив  наприкінці зустрічі податківець.