Новокаховські бібліотекарі розповіли школярам про сучасну Європу

Напередодні Дня Європи бібліотекарі Новокаховської територіальної громади Херсонщини провели низку заходів з учнями шкіл, які присвятили розповідям про сучасну Європу та шлях України до європейської спільноти.

Про це редакції Online НК повідомили у відділі культури і туризму територіальної громади.

17 травня в академічному ліцеї «Спектр» для учнів 8-Г класу Центральна бібліотека провела слайд-програму «ЄС: історія і сьогодення», присвячену Дню Європи в Україні.

Провідний бібліотекар Центральної міської бібліотеки Світлана Сембратович розповіла присутнім про Європейський Союз. Упродовж заходу присутні учні, їх вчителі разом із бібліотекарями пройшли увесь шлях трансформації від ЄОВС, ЄЕС до Європейського Союзу, розглянули усі набуті за ці часи досягнення та неймовірні результати сумісної праці європейців. Бібліотекар також нагадала про умови вступу до ЄС та тісну співпрацю України з Європейським союзом.

Наприкінці заходу учням запропонували переглянути цікаві літературні твори європейських письменників, таких як: Беннер К. «Дім на краю ночі» (Сполучене Королівство), Голдінг В. «Володар Мух» (Сполучене Королівство), Лапідус Є. «Шалені гроші» (Швеція), Луттеман М. «Червоний місяць» (Швеція), Сапковський А. «Відьмак. Хрещення вогнем» (Польща), РуїсСафон К. «Володар Туману» (Іспанія), А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц» (Франція), Хьог П. «Тиша» (Данія), Шекспір В. «Трагедії» (Сполучене Королівство).

Зустріч із читачами була наповнена напрочуд цікавими фактами та яскравими слайдами, про що свідчили цікаві питання та жваве обговорення теми відвідувачами заходу.

14 травня до Новокаховської міської бібліотеці №2 завітали на зустріч із Європою учні 8 «А» класу ЗОШ №10, щоб поринути у віртуальну подорож під назвою «Сусіди України», присвячену дню Європи.

Ідея цього заходу – нагадати учням не тільки про географічне сусідство кожної із 7-ми країн, з якими межує Україна, але й соціальні, культурні досягнення, та чим саме цікаво виділяється кожна з із них. Бібліотекарі дорослого читального залу Рядних І.Л. та Шеховцова Г.М. запропонували для перегляду книжкову виставку та відео-презентацію «Сусіди України». Відео-презентацію можна переглянути за посиланням

У Тополівській  сільській бібліотеці 14 травня 2021 року відбулось знайомство дошкільнят з культурою Європи шляхом читання дитячої літератури європейських та українських письменників. Бібліотекар Чорна Н.Д. на прикладі казкових героїв розповідала вихованцям дитячого садка, що ми живемо не просто в Україні, а в країні, яка є найбільшою державою Європи.

Усі заходи проходили з дотриманням карантинних обмежень.