Новокаховські бібліотекарі відтворили події Різдва за допомогою витинанок

Бібліотекарі центральної бібліотеки міста Нова Каховка, що на Херсонщині, відтворили події першого Різдва на вікні за допомогою витинанок. А також підготували історію народження Ісуса для читачів свого блогу та сторінки у Фейсбук.

Про це редакції Online НК повідомили у відділі культури і туризму Новкаховської громади.

З дитинства усі обожнюють Новорічно-Різдвяні свята – особливий затишний період, коли можна мріяти та вірити в чудеса, а навколо панує казкова атмосфера. Якщо настання Нового року завжди є цікавим та зрозумілим, то історія Різдва, особливо для дітей, часто буває досить заплутаною. Тому дуже важливо правильно знати, що ж ми святкуємо у цей день, та яка таємнича подія відбулася першого Різдва.

“Це сталося дуже давно, більше ніж дві тисячі років тому назад. Відтоді ми ведемо відлік часу. Однієї холодної зимової ночі, коли тільки пастухи в долині стерегли свої отари від вовків і грабіжників, з’явився перед пастухами Ангел-Благовісник, який сповістив їм про те, що ця ніч надзвичайна і особлива, бо в цю ніч народися Ісус Христос, який стане Богом для людей. Пастухи здивувалися і вирішили піти у Вифлеєм, щоб на власні очі переконатися у сповіщеному.

Батьки маленького Ісусика, Йосип та Марія, до того часу, як вирушити у Вифлеєм, жили у місті Назареті. Йосип був теслею. Але імператор видав наказ, яким вирішив переписати усіх жителів, що населяли його імперію. І була одна умова, вони змушені були повернутися у те місто, до якого були приписані. Тому батьки маленького Ісусика вирушили у важку і довгу дорогу. Їм потрібно було дійти до Вифлеєма. А з Назарета до Вифлеєма більше ніж 100 кілометрів і здолати їх потрібно було пішки. Для Марії це було особливо важко, тому що вона носила під серцем маленького Ісуса. Цей перепис зібрав багато подорожуючих.

І ось недалеко від Вифлеєма їх застала ніч. Всі місця для ночівлі були зайняті, і Йосип з Марією зупинилися у печері, що призначалася для тварин. І ось тут серед сіна та соломи, далеко від домівки, в глиняній печері народився Ісус Христос. В момент народження немовля, у небі засяяла яскрава Вифлеємська зірка.. Незабаром до печери підійшли й пастухи. По ліхтарю, який гойдався над печерою, вони зрозуміли, що прийшли правильно. І коли вони зайшли всередину, то побачили немовля в яслах, якого мама Марія кутала в пелюшки. Світло над яслами сяяло так, що засліпило пастухів. Це було особливе сяйво. Сяйво народження Бога на Землі. Ось так народився Ісус. Христос.

Іще одна добра різдвяна традиція — вертеп. Це невелика вистава, найчастіше лялькова, у якій показують події дивоночі, про яку ви щойно читали. Фігурки Марії, Йосипа, Ісуса, ангелів та інших персонажів заздалегідь виготовляють з тканини, вовни, картону.

Майструють і декорації: печеру, ясла з сіном, зірку. Акторами можуть бути всі охочі — й діти, і дорослі. Цікаво показати виставу вдома, а можна піти з вертепом і до знайомих. У давнину вертепники так і ходили від хати до хати, нагадуючи всім історію народження Спасителя”.