Новокаховські податківці попереджають роботодавців про відповідальність за використання нелегальних працівників

Наприкінці червня У Новій Каховці проведено чергове моніторингове обстеження, в якому спільно з представниками виконавчого комітету, Центру зайнятості, Пенсійного фонду та відділу поліції ГУНП Херсонщини взяли участь інспектори податкового відомства.

Про це редакції Online НК повідомили у прес-службі Головного управління ДПС Херсонщини.

Впродовж одного дня члени комісії відвідали понад 20 суб’єктів господарювання та встановили двох бізнесменів, які на момент обстеження використовували працю неоформленого персоналу. Їм запропоновано в 10-денний термін привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства та надалі не повторювати помилок.

У податковій інспекції повідомляють, що з 1 липня поточного року працівники Держпраці та ДПС розпочали інспекційну кампанію, спрямовану на виявлення фактів використання «незадекларованої» праці.

До цього вони проводили інформаційно – роз’яснювальну роботу, а тепер у поле зору потраплять роботодавці, які не відреагували на тривалу інформаційну кампанію та продовжують ухилятися від декларування найманих працівників.

Відповідно до ст. 265 Кодексу законів про працю України розмір санкції за порушення законодавства про працю складає 10 мінімальних заробітних плат, що у 2021 році становить 60 000 гривень. Вчинення такого порушення повторно протягом двох років обійдеться роботодавцеві вже у 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, та складатиме 180 000 гривень.

У черговий раз наголошуємо, що штрафні санкції за використання нелегальної праці значно перевищують витрати, які виникають у разі оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до вимог чинного законодавства. Роботодавці, будьте відповідальними – робіть свій вибір лише на користь легальної праці!