Новокаховські податківці пояснили, як оподатковується нерухоме майно, що отримано в подарунок

Податківці продовжують консультувати новокаховчан про особливості заповнення податкових декларацій за доходи, що отримані ними у 2020 році.

Про це редакції Оnline НК повідомили у прес-службі Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

Якщо у 2020 році фізична особа отримала у спадщину (дарунок) від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення нерухоме майно, то дохід у вигляді вартості цього майна не оподатковується.

Разом із тим, для застосування зазначеного порядку оподаткування між обдарованим та дарувальником повинен бути укладений договір відповідно до норм Цивільного кодексу України.

У такому випадку подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) не потрібно, але за відсутності інших підстав, коли подання декларації є обов’язковим.

Наприклад, декларацію необхідно подати у разі отримання громадянином спадщину нерухомого майна, а також доходу від отримання громадянином у спадщину нерухомого майна, а також доходу від продажу корпоративних прав підприємства.

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття громадянином у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, здійснюється в порядку, встановленому ст. 174 Податкового кодексу України.

Нагадуємо, що останній день подання декларацій про майновий стан і доходи – 30 квітня 2021.

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».