Новокаховські податківці виявили нові факти господарської діяльності підприємців без державної реєстрації

Днями начальниця Новокаховської ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Галина Серебрянська спільно з представниками Національної поліції й управління праці та соціального захисту населення здійснила виїзний рейд до села Веселе.

Про це редакції Online НК  повідомили у прес-службі Головного управління ДПС Херсонщини.

Нагадаємо, що за результатами минулого обстеження на сільськогосподарських угіддях у смт Козацьке було встановлено місцевого жителя селища, який здійснював господарську діяльність з метою отримання доходів від реалізації сільськогосподарської продукції без реєстрації суб’єктом господарювання. У результаті складено протокол, який передано на розгляд до суду.

Цього разу фахівці податкового відомства продовжили інспектувати місцеві земельні ділянки, засіяні сільськогосподарськими культурами. Під час спілкування з громадянами й аграріями посадовці розповідали про порядок реєстрації підприємницької діяльності, оформлення трудових відносин, податкову амністію активів громадян, оподаткування доходів, отриманих від використання земельних ділянок площею понад 2 га тощо.

У процесі проведення заходу інспектори з’ясували, що мешканець с. Веселе використовував земельну ділянку, на якій вирощував виноград і кукурудзу, без державної реєстрації як суб’єкта господарювання. До того ж декларація про майновий стан і доходи за 2020 рік ним також не подана.

Ще один його односелець на сільськогосподарських угіддях вирощував помідори, які йому «допомагала» збирати нібито його родичка. Він також «забув» зареєструвати свою підприємницьку діяльність і оформити трудові відносини з «ріднею».

З цими громадянами інспектори провели роз’яснювальну роботу та склали протоколи за ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Варто нагадати, що обстеження земельних ділянок проводиться з метою встановлення фактичних посівних площ, засіяних сільськогосподарськими культурами, упередження схем ухилення від оподаткування суб’єктами господарювання аграрного сектору економіки, виявлення необлікованих найманих працівників і залучення громадян до декларування доходів.