Новокаховські водії отримали підвищені штрафи за нетверезе водіння

Від початку дії нових штрафів до Новокаховського міського суду Херсонської області надійшло 40 адміністративних матеріалів про притягнення водіїв до відповідальності за керування автотранспортом у нетверезому вигляді.

Як повідомлялось раніше, 17 березня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху».

Законом значно посилено відповідальність за керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції (стаття 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

У відповідності до Закону Новокаховським судом розглянуто 2 справи про адміністративні правопорушення щодо водія мопеда та водія автомобіля, які керували транспортом із явними ознаками алкогольного сп’яніння, від проходження медичного огляду на стан сп’яніння відмовились. Суд заслухав порушників, вивчив протоколи про адміністративне правопорушення та переглянув долучені до справ відеозаписи.

За постановами суду водіїв притягнуто до адміністративної відповідальності у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.