Новокаховський професійний електротехнічний ліцей (НКПЕТЛ) розповідає про перелік спеціальностей, яким тут можна навчитися

На кого піти вчитися? Кожного року таке питання постає перед випускниками шкіл. І найчастіше не тільки молоді люди, а й їхні батьки просто не знають, де і на кого вчать в Новій Каховці.

Нещодавно, відвідавши Новокаховський професійний електротехнічний ліцей (НКПЕТЛ), що на Херсонщині, журналісти познайомилися з переліком спеціальностей, яким тут можна навчитися, повідомляє Online НК.

Отже, тут готують фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник» за такими професіями: рихтувальник кузовів, електрогазозварник, офіціант, бармен, електромонтер, токар-фрезерувальник, продавець продовольчих/непродовольчих товарів, тістороб, коваль ручного кування.

Директор цього навчального закладу Олександра Карпенкова розповіла: щорічно з ліцею випускаються понад 200 кваліфікованих і конкурентоспроможних фахівців, на яких є попит на вітчизняному ринку праці.

Зокрема, у бесіді з майстром виробничого навчання Володимиром Василишиним з’ясувалося, що ще під час проходження ліцеїстами практики їх вже запрошують на роботу роботодавці Херсонщини. Наприклад, цього літа кількох токарів-фрезерувальників попросили залишитися працювати до вересня на Бериславському машинобудівному заводі. До того ж, окрім вміння виточувати деталі, хлопці під час навчання в ліцеї оволодівають і навичками водіння автомобіля (категорія «А», «В»). Добрим стимулом для ліцеїстів є і можливість отримання стипендії (до 1400 грн.).

А своєрідною родзинкою Новокаховського професійного електротехнічного ліцею є навчання ковальській справі. Ковалів ручного кування навчає Володимир Воробчук. Щоб стати справжнім майстром, треба мати добре розвинуту фантазію і уяву, вміти малювати і бажання виготовити щось своє. Володимир Миколайович провів у класну кімнату і майстерню, де знаходиться ковальський горн, і показав, як із простих металевих завитків можна зробити полицю для газет, журналів чи книг, підсвічник, стілець.

«Сьогодні є попит на речі, які виготовлені, як то кажуть, під старовину. Це приваблює, дає можливість зробити з металу щось незвичайне. Прикладом такої роботи може бути щит, виготовлений однією з груп колишніх першокурсників. Щоб виготовити таку роботу треба не тільки знати, як обробити метал чи зробити чеканку, а ще й поцікавитися історією, походженням символів, які наносили на такі речі», – розповів він.

Щодо працевлаштування майбутніх ковалів, то вони знаходять роботу у різних творчих майстернях, які працюють і в нашому місті. І навіть можуть реалізувати себе в ювелірній справі. Запитуємо: « А чи їдуть випускники до Польщі – крани, яка найбільш популярна зараз серед молоді?»

– Можливо, і від’їжджають, – говорить В.Воробчук, – однак треба знати про одну польську особливість: там працюють на верстатах з програмним забезпеченням. А справжній коваль, щоб виготовити добру річ, повинен відчути її власними руками.

Не можна оминути увагою таку поширену сьогодні професію, як офіціант. В наш час, коли в Україні найактивніше розвивається туристична галузь, попит на досвідчених буфетників, барменів, метрдотелів дуже великий. Ризик безробіття для кваліфікованого знавця свої справи – мінімальний. А про те, що повинен вміти справжній офіціант, розкажуть у Новокаховському професійному електротехнічному ліцеї.

До речі, цей навчальний заклад забезпечений сучасною потужною матеріально-технічною базою і гуртожитком. Також серед переваг НКПТЕЛ: отримання після закінчення не тільки диплому, а й трудової книжки. Кращі випускники зараховуються на II і III курси Новокаховського політехнічного коледжу Одеського національного політехнічного коледжу за напрямком або спорідненою спеціальністю.

Директор Новокаховського професійного електротехнічного ліцею Олександра Карпенкова разом із колективом висококваліфікованих викладачів і майстрів запрошують молодь до навчання і сподіваються на те, що воно буде успішним і дасть можливість хлопцям і дівчатам вдало реалізуватися у своєму житті.

Адреса: вул.Першотравнева, 28 м.Нова Каховка Херсонська область 74900 www.nkpetl.org.ua e-mail 007nkpetl@i.ua

Телефони: директор (05549)7-21-62 заступник директора (05549)7-92-85

За матеріалами редакції газети «Нова Каховка»