Новокаховських пільговиків закликають звернутись до УПСЗН для звіряння своїх даних для нарахування пільг

Новокаховське управління праці та соціального захисту населення звертається до мешканців громади, які мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, з закликом у разі наявності змін у їх даних, звернутись до управління.

Про це Online НК повідомили в УПСЗН Новокаховської територіальної громади Херсонщини.

З метою своєчасного нарахування сум пільг за житлово-комунальні послуги просимо усіх громадян пільгових категорій (або уповноважених представників), у яких відбулися зміни у складі сім’ї, місця реєстрації або паспортних даних, звернутися до управління за адресою: вул. Історична, буд.18, каб.№16 з оригіналами документів для звіряння персональних даних.

Відповідно до Постанови КМУ № 373 від 17 квітня 2019 р. «Деякі питання надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг» з 01 жовтня 2019 року пільги з оплати за житлово-комунальні послуги надаються у грошовій формі в межах державних соціальних стандартів.

Управління праці та соціального захисту населення щомісяця до 20 числа розраховує суму пільги відповідно до інформації, яка міститься у Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги (далі ЄДАРП), що включає: розмір знижки, кількість членів сім’ї, технічні характеристики житла. Також при розрахунку пільг важливо, щоб інформація про паспортні дані, ідентифікаційний код, про зареєстрованих осіб за адресою, особові рахунки по послугам, на які призначається пільга, відповідала інформації, що міститься у базі ЄДАРП.

Виплата розрахованої суми пільг здійснюється у безготівковій формі шляхом перерахунку коштів на рахунки АТ «Ощадбанк», і у цьому випадку пільговик буде сплачувати організаціям за отримані послуги суму з урахуванням суми пільги.

Передбачена можливість, що за заявою пільговика виплата пільги може здійснюватися у готівковій формі. Пільговик надає до УПСЗН реквізити поточного рахунку з банківської установи встановленого зразка, а саме Заява про виплату пенсії або грошової допомоги. Але слід зазначити, що у разі виникнення заборгованості з оплати послуг понад місяць, сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян виплата пільги з наступного місяця буде здійснюватися у грошовій безготівковій формі.