Новокаховським бюджетникам пропонують вибороти гранти на поліпшення енергоефективності своїх будівель

У межах технічної підтримки реалізації проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні» Європейський інвестиційний банк укладає  угоди про надання грантів у розмірі 2 млн. євро.

Про це редакції Online НК повідомили у відділі капітального будівництва виконкому територіальної громади.

Відповідний проєкт розпорядження Президента України про делегацію України для участі у переговорах з ЄІБ було підтримано на засіданні Уряду. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Завдяки підписанню цих Угод Україні буде надано технічну допомогу для реалізації кредитної програми Європейського інвестиційного банку на фінансування енергоефективних заходів у будівлях бюджетної сфери. Зокрема йдеться про термомодернізацію близько 1000 громадських будівель в Україні. Це державні та комунальні дитячі садки, школи, адміністративні будівлі, соціально-культурні об’єкти, а також заклади охорони здоров’я.

Відтак, Угоди передбачають залучення інвестиційного гранту в розмірі 1 млн євро з ресурсів фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля для впровадження ратифікованої міжнародної фінансової угоди й фінансування субпроєктів, пов’язаних із заходами енергоефективності. А також – залучення 1 млн євро грантових коштів для часткового фінансування субпроєктів, пов’язаних із заходами щодо підвищення енергоефективності, зокрема, в лікарняних закладах.

Нагадуємо, раніше Міністр Олексій Чернишов повідомив, що проєкт «Енергоефективність громадських будівель в Україні» розширить можливості органів місцевого самоврядування з проведення комплексної термомодернізації.

Детальну інформацію можете знайти на сайті www.minregion.gov.ua.