Новокаховським ФОПам нагадали: 1 січня 2022 року РРО/ПРРО стали обов’язковими для використання, а штрафи зросли

З 1 січня 2022 року в Україні застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) стало обов’язковим для платників єдиного податку II – IV груп, які проводять готівкові розрахунки.

Про це мешканцям Новокаховської МТГ нагадали в Головному управлінні ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, повідомляє Online НК.

Відповідно до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України не застосовувати РРО/ПРРО можуть лише платники єдиного податку І групи.

У зв’язку з цим звертаємо увагу підприємців – платників єдиного податку II-IV груп на необхідність завчасної реєстрації РРО/ПРРО у контрольних органах з метою дотримання вимог чинного законодавства України.

Електронний кабінет надає можливість подання суб’єктами господарювання заяв для реєстрації РРО/ПРРО (за формою № 1-РРО або № 1-ПРРО) в режимі онлайн.

Крім того, варто пам’ятати, що за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» при проведенні розрахункових операцій з використанням РРО/ПРРО або розрахункових книжок:

  • На неповну суму вартості товарів або послуг;
  • Непроведенні розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи;
  • Невидачі (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті –

до такого суб’єкта господарювання застосовуються наступні фінансові санкції:

  • за порушення, вчинене вперше – 10% від вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг);
  • за кожне наступне вчинене порушення – 50% від вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг).

З 1 січня 2022 року штрафи за ці порушення зросли до 100 та 150 відсотків відповідно.