Обласна рада Херсонщини вимагає від голів громад посилення заходів з протидії COVID

Перший заступник голови обласної ради – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський у ході селекторної онлайн-наради, яка відбулась вчора, 18 жовтня, звернувся до керівництва громад з проханням більш відповідально ставитись до посилення заходів з протидії COVID-19 на місцях.

В нараді взяли участь представники структурних підрозділів ОДА, керівники районів, тергромад та міст обласного значення, повідомляє прес-служба обласної ради.

Під час обговорення епідемічної ситуації та запобігання поширенню на території області коронавірусної хвороби COVID-19 Юрій Соболевський звернувся до голів територіальних громад області:

«Дійсно після реформи децентралізації ви отримали повноваження і  разом з тим – значну відповідальність. Дякую тим головам ТГ, які розуміють, що область є одним механізмом й реагують на звернення керівництва облдержадміністрації та йдуть на зустріч. Однак, все ж таки я прошу більш відповідально ставитись до тих прохань, з якими ми звертаємось. Це стосується й наявності кисню, створення додаткового резерву, посилення певних напрямів взагалі».

Також він відзначив, що керівництво області розуміє бюджетне навантаження у громадах, тому Херсонська обласна рада враховуватиме всі компенсатори, які будуть залежати від облради.

«Від рішення кожного залежать людські життя. Пам’ятайте про це і відповідально до цього ставтесь!», – додав Юрій Соболевський.

В. о. генерального директора ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України» Юрій Ромаскевич також звернувся до голів громад з приводу посилення заходів з протидії COVID – 19 й зазначив, що ситуація в Херсонській області наразі катастрофічна, в лікарня критична ситуація з завантаженістю ліжок.

До слова також відзначимо, що за інформацією в.о Департаменту здоров’я ОДА Галини Кучер, 469 лабораторно підтверджених випадків COVID – 19 зафіксовано за останню добу.

На лікуванні перебуває 1188 хворих з підтвердженим COVID-19, з них 947 хворих отримує централізовано кисень, що становить – 79,7%.

1156 дітей знаходяться на лікуванні.