Обласні депутати Херсонщини з’ясовують обставини порушення бізнесменами екологічного законодавства

У серпні на засіданні постійної комісії з питань сільського господарства, земельних відносин та екології було порушено питання стосовно якості повітря та обставин забруднення навколишнього середовища у Музиківській тергромаді.

На це депутат обласної ради Сергій Сорокунський запропонував створити відповідну робочу групу, яка б опрацювала дане питання, повідомляє прес-служба Херсонської облради.

І вже вчора, 7 вересня, відбулось перше виїзне засідання робочої групи за участю заступника голови обласної ради Геннадія Лагути, депутатів обласної ради Сергія Сорокунського, Володимира Хвостова, Сергія Рибалка, Володимира Сеника, а також представниці Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів ОДА Галини Пуляєвої й начальника Державної екологічної інспекції Південного округу (Запорізька та Херсонська області) Костянтина Сивака.

Жителі Музиківської ТГ скаржаться на неприємний запах повітря. Як вони пояснюють, на території громади знаходиться підприємство, яке власне й займається переробкою курячого посліду на добрива.

Підприємство орендує земельні ділянки для ведення свої приватної діяльності.

Як повідомив заступник начальника Державної екологічної інспекції Південного округу Микола Власенко, з початку травня екоінспекція отримала скаргу: «Розпочали позапланову перевірку діяльності цього підприємства. І виявили такі факти. По-перше, такий вид діяльності підпадає під отримання оцінки впливу на довкілля, тобто – експертизу, яка передбачає в обов’язковому порядку проведення громадських слухань безпосередньо в той територіальній громаді, де здійснюється виробнича діяльність. Без громадського обговорення здійснення діяльності забороняється законом. По-друге, керівництво підприємства повинно було отримали дозвіл на викиди в атмосферу. Без цього дозволу й сплати податків до місцевого бюджету робота також забороняється».

За словами Миколи Власенка, екоінспекцією було надано терміни для здійснення всі цих заходів. Наразі терміни закінчуються, однак жодного кроку в оформленні документів керівництво підприємства досі не здійснило.

«Також закінчується термін звільнення ділянки від тих послідів. Ми розрахували їм збитки. Сьогодні знов відібрали повторно проби. Після завершення усіх термінів у судовому порядку має бути заборонена виробнича діяльність», – наголосив Микола Власенко.

У свою чергу Сергій Рибалко відзначив, що підприємство має закрити свою діяльність у Музиківській ТГ, адже такий вид виробництва потребує віддаленості від населеного пункту.

Володимир Хвостов зауважив, що вирішення цієї ситуації відбуватиметься виключно у правовому полі.

Геннадій Лагута запропонував робочій групі, жителям й представникам підприємства алгоритм дій щодо подальшого вирішення питання й наголосив: «Я знаю село Музиківка дуже добре. І якщо прийшло так багато людей, то це означає, що проблема дійсно є. Я звертаюсь до бізнесу – здійснити громадські слухання й оформити документи належним чином. Якщо цього не буде, тоді екоінспекція звертатиметься до суду, який вирішуватиме подальшу долю підприємства. Ми як обласна рада триматимемо на контролі це питання, будемо спостерігати за ходом подій та виконанням судових рішень».