Обсяг робіт, які повинні виконати ОСББ Нової Каховки при підготовці до зими

Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених Державним комітетом України з питань житлово – комунального господарства, передбачена підготовка житлового фонду до сезонної експлуатації (розділ 2.8).

Відповідно цих Правил під час підготовки житлового фонду до експлуатації в зимовий період виконуються такі роботи:

  • усунення несправностей: стін, фасадів, дахів, віконних і дверних заповнень, газоходів, внутрішніх систем водо- та електропостачання;
  • приведення в технічно справний стан прибудинкової території із забезпеченням безперешкодного відведення атмосферних і талих вод від відмостки, спусків (входів) у підвал і їх віконних приямків;
  • забезпечення належної гідроізоляції фундаментів, стін підвалу і цоколю та їх сполучення із суміжними конструкціями, сходових кліток, підвальних і горищних приміщень, машинних відділень ліфтів, справність та утеплення пожежних гідрантів.

У період підготовки житлового фонду до роботи в зимових умовах організовується підготовка (відновлення) схем внутрішньобудинкових систем холодного і гарячого водопостачання, каналізації, вентиляції, газу із зазначенням розміщення запірної арматури і вимикачів (для слюсарів і електриків з ліквідації аварій і несправностей внутрішньобудинкових інженерних систем).

За наявності води у підвалах її необхідно відкачати та усунути причину її появи, відключити і розібрати поливальний водопровід, утеплити водомірний вузол; забезпечити безперебійну роботу каналізаційних випусків, оглядових колодязів дворової мережі і загальних випусків будинку (від трубопроводу, прокладеного в підвалі, техпідпіллі).

У приміщеннях, що не опалюються, у період підготовки до зими слід перевірити стан і зробити ремонт ізоляції труб водопроводу і каналізації.

У літній період також проводяться такі роботи:

  • перевірка, ремонт, заміна чи придбання інвентарю для двірників;
  • завезення піску для посипання тротуарів (з розрахунку не менше 3 куб.м. на 1 тис. кв. м. площі, яка прибирається);
  • роз’яснення наймачам, орендарям і власникам жилих і нежилих приміщень правил підготовки жилих будинків до зими ( установка ущільнювальних прокладок у стулках віконних і дверних прорізів, заміна розбитих шибок та ін.).

Зовнішні вхідні двері в під’їзди і сходові клітки повинні мати самозамикальні пристрої (доводники), а також обмежувачі ходу дверей (зупини). Для зниження тепловтрат і шуму від ударів вхідних дверей за відсутності самозамикальних пристроїв, у притворах дверей слід встановлювати пружні ущільнювальні прокладки.

На майданчику перед зовнішніми вхідними дверима рекомендується встановлювати решітки і металеві штахети для очищення взуття від бруду і снігу.

Відділ комунального господарства

Поділіться цим:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial