Очільник Херсонщини підписав два важливі Меморандуми

Минулого тижня відбулося підписання двох дуже важливих для області Меморандумів. Про це під час щотижневого брифінгу повідомив голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв.

Перший Меморандум підписано між Департаментом здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації та фармацевтичною компанією «РОШ Україна». Згідно з ним  компанія «Рош» сприятиме постачанню на певний період часу до Херсонської області, на безкоштовній основі, розробленого нею інноваційного препарату, який дозволяє лікувати спінальну м’язову атрофію (СМА).

Для Херсонщини це дуже важливо, адже СМА діагностували у трьох дітей області, зокрема у Сахно Марії та Мотенко Аделіни. В Україні ж від СМА страждає понад 260 дітей. Донедавна спінальна м’язова атрофія вважалася невиліковною і смертельною хворобою.

Згідно з Меморандумом, усі троє пацієнтів вже наступного тижня безкоштовно отримають інноваційний препарат компанії «Рош». Його схвалено Управлінням з продовольства і медикаментів США (FDA) для лікування спінальної м’язової атрофії (СМА) у дорослих та дітей віком від 2 місяців.

Другий Меморандум підписано із керівником Державного управління справами Ігорем Лисим, щодо створення Артеку на Херсонщині. Це теж дуже важливе значення має для області.