Очільник Херсонщини підвів підсумки І Міжнародного інвестиційного форуму

Голова Херсонської ОДА Сергій Козир на брифінгу щодо подій останнього тижня особливу увагу приділив підсумкам І Міжнародного інвестиційного форуму “Південна стратегія розвитку”, який відбувся минулого тижня у  Стрілковому на Арабатській Стрілці.

Про це повідомляє прес-служба обласної державної адміністрації.

Так, Сергій Козир зазначив, що захід проходив під патронатом Президента України Володимира Зеленського та голів п’яти обласних державних адміністрацій.

Інвестиційний форум складався з 2-х пленарних засідань та 12-ти секцій.

Зокрема, говорили про зрошення. Наразі запроваджується пілотний проєкт «Відновлення зрошення на півдні України», який реалізовується спільно з Одеською, Миколаївською та Запорізькою областями.

Амбітними планами Херсонщини є доведення зрошувальних земель до 600 тисяч га.

Ще раз хочу зазначити, сьогодні обласна влада приділяє максимальну увагу розвитку зрошення, адже це питання продовольчої безпеки та високих врожаїв у наших агровиробників.

Наразі в області налічується 320 тис. га поливних земель, чого явно недостатньо. Тому працюємо спільно з центральними органами влади, аби збільшити кількість зрошувальних земель на Херсонщині.

Говорили і про стратегію, яка перетворить Міжнародний аеропорт “Херсон” в летовище, яке відповідає європейським стандартам.

Наразі головне завдання – реконструкція злітно-посадкової смуги. Також найближчим часом аеропорт отримає світлосигнальну систему міжнародного стандарту. Крім цього, планується підвищити рівень безпеки аеропорту до  стандартів Європейської конференції цивільної авіації. Для цього потрібно реконструювати периметрову огорожу летовища. До речі, цього тижня було відкрито новий авіарейс з Херсона до Тбілісі.

А ще в рамках форуму відбулася презентація проєкту «Південноукраїнський центр трансплантології Тодурова». Він передбачає будівництво  центру в Херсоні у форматі університетської медичної клініки з кампусом, готелем та навчально-лікувальними підрозділами. Завдання проєкту – об’єднати клінічні практики, освітні програми і наукову складову в сфері охорони здоров’я.

Для реалізації цього проєкту було відібрано земельну ділянку біля мостопереходу, який  стане найбільшою розв’язкою міста та забезпечить прямий доступ до аеропорту, залізничного та автомобільного вокзалів, міжнародних автотрас М-14 та М-17.

В цілому участь у форумі взяли понад 600 людей з 15 країн світу.