Олександр Довженко і Нова Каховка – тема екскурсії у музеї історії міста

Напередодні дня народження Олександра Петровича Довженка та Дня міста Нова Каховка, що на Херсонщині, до музею історії міста завітали студенти 2 курсу Відокремленого структурного підрозділу «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного» на тематичну екскурсію, повідомляє Online НК.

10 вересня Україна відзначила 126 років з дня народження видатного кінорежисера, сценариста, засновника української кінематографії Олександра Довженка. Місто Нова Каховка в житті митця зайняло своє особливе місце.

Саме тут Олександр Петрович пише свою «Поему про море», робить перші її кінопроби, долучається до будівництва міста та гідровузла. Саме тут востаннє закохується у велич Дніпра та широкий степ, тут залишає частинку свого серця…

«Усіх людей сьогодні я люблю. Люблю народ свій палкою любов’ю. У Новій Каховці мене вразило глибоке видовищне перетворення природи… Люблю Нову Каховку. Люблю Дніпро – велику річку мого народу, чисте ласкаве повітря, ясне небо і широту у всьому, і стриманість у пейзажі, і величавий спокій. І ніде мені не хотілося б так жити, як тут, на чудесному рідному березі. Ніде й ніколи я не проймався так любов’ю до людей, як тут».

20 вересня 1950 року Рада Міністрів СРСР прийняла Постанову «Про будівництво Каховської ГЕС на Дніпрі, Південно-Українського, Північно–Кримського каналів і про зрошення земель південних районів України та північних районів Криму».

Під час екскурсій діти разом з екскурсоводом Наталією Ільницькою згадали період будівництва Каховської гідроелектростанції, забудову перших житлових кварталів, розташування основних архітектурних об’єктів міста – Літній кінотеатр, Палац культури, адмінбудинок міськвиконкому, спортивний комплекс «Енергія» та інші.

Діти по-новому відкривали для себе історію рідного міста, постать Олександра Довженка та непереможну велич Дніпра.