Пацієнтів Дніпрянського психоневрологічного будинку-інтернату вакцинували другою дозою від COVID-19

Вчора, 15 травня, у Новокаховській ОТГ, що на Херсонщині, мобільна бригада завершила щеплення медичного персоналу і пацієнтів Дніпрянського психоневрологічного будинку-інтернату другою дозою вакцини американської компанії Pfizer.

Про це редакції Online НК повідомила Генеральний директор КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Нова Каховка” Олена Ходорковська.

Вона зазначила, що другий етап вакцинування людей препаратами Comirnaty (Pfizer-BioNTech) та CoronaVac (Sinovac Biotech) проводиться через 25 днів після отримання першої дози. Цими вакцинами передбачено робити щеплення людям похилого віку та особам з інвалідністю 1-2 групи, котрі потребують стороннього догляду у закладах закритого типу. Але окрім цієї категорії, вакцинації підлягає і особовий склад ДСНС.

Всього у Дніпрянському психоневрологічному будинку-інтернаті першою дозою було зроблено щепленння 156 особам. З них більше 100 пацієнтам закладу і близько 50 – медичному персоналу. Таку ж кількість щеплень впродовж двох днів мобільна бригада КНП “ЦПМСД  м. Нова Каховка” зробила повторно. Процедура пройшла без ексцесів, жодних ускладнень від вакцини після щеплення не зафіксували. Отже, в Новокаховській громаді з’явилась перша група людей, які пройшли повний цикл вакцинації від коронавірусу.

Доречно зазначити, що з вакциною Comirnaty (Pfizer BioNTech) на Херсонщині працюють всього 2 мобільні бригади: лікарня імені О.С. Лучанського та КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Нова Каховка”.

Сьогодні, у неділю 16 травня, згідно з графіком, другу дозу щеплення отримають 76 пацієнтів та медичних працівників Каховського геріатричного пансіонату.