Пам’яті Сергія Васильовича Пилипенка присвячується

У День працівника суду замість звичного привітання з професійним святом Новокаховський міський суд Херсонської області присвячує свою сторінку пам’яті голови суду Сергія Васильовича Пилипенку.

Свій трудовий шлях у Новокаховському міському суді Сергій Пилипенко розпочав понад 16 років тому на посаді консультанта суду, працював помічником судді, а з 2008 року став першим керівником апарату суду. Завдяки своїм глибоким знанням та високому професіоналізму він користувався заслуженим авторитетом у колег не лише серед колективу Новокаховського міського суду, але й з інших судів та ТУ ДСА України в Херсонській області. Його здатність дотримуватись чітких життєвих принципів, цілеспрямованість, внутрішня дисциплінованість та наполегливість допомогли йому прокласти шлях до омріяної посади судді.

Незмінною була його тяга до знань. Після отримання вищої юридичної освіти Сергій Васильович закінчив Інституту підготовки професійних суддів Одеської Національної юридичної академії, і упродовж своєї кар’єри регулярно був учасником програм підготовки суддів, розроблених Національною школою суддів, семінарів для суддівської спільності з питань розвитку судоустрою та судового процесу, а також  заохочував колектив до постійного підтримання кваліфікації.

Особливе місце в житті Сергія Пилипенка займали робота та колектив суду, яким він присвячував усього себе. Крім нелегких обов’язків слідчого судді, Сергій Васильович за рішенням зборів суддів був обраний суддею-спікером, уповноваженим на налагодження конструктивних зв’язків із представниками засобів масової інформації, належного професійного інформування громадськості про роботу суду.

Двічі, у 2014 та 2018 році, його обирали головою Новокаховського міського суду Херсонської області. І на цій посаді він активно відстоював інтереси колективу суду, вживаючи усіх можливих заходів для створення належних умов для здійснення правосуддя,  захисту прав працівників апарату суду на гідну оплату праці. Неодноразово на нарадах голів судів, які проходили в Херсонському апеляційному суді, а до того – в апеляційному суді Херсонської області, Сергій Васильович Пилипенко висував пропозиції щодо консолідованого спільного вирішення проблем судочинства та організації діяльності судів області.

Значну роль у становленні Сергія Пилипенка як професіонала та судді зіграв голова Херсонського апеляційного суду Олександр Іванович Коровайко. Від часу, коли Олександр Іванович працював головою Новокаховського міського суду Херсонської області, він став для тоді ще випускника юридичного вузу зразком ставлення до професії, старшим наставником, щирим другом. За активної підтримки Олександра Івановича Коровайка просувалось питання будівництва нового приміщення для Новокаховського міського суду, і Сергій Васильович був основним «локомотивом» цього процесу.

Близькі та колеги Сергія Васильовича Пилипенка пам’ятають його як доброго друга, веселу та щиру, відкриту та щедру  людину,  до якої можна було завжди звернутися за порадою з життєвих та робочих питань, патріота своєї Батьківщини, справедливого та чесного суддю.

Минуло трохи більше тижня відтоді, як важка хвороба забрала життя Сергія Васильовича. Йому було лише 42 роки, вік, коли людина повна планів та перспектив на майбутнє.

Це тяжка, непоправна втрата для рідних, близьких, друзів та колективу суду, масштаб якої можливо реально осягнути лише з часом.

Запам’ятайте його таким, яким його знали ми: завжди усміхненим, доброзичливим, професіоналом з великої літери, людиною з відкритим серцем та щирою душею.