Історичні пам’ятки Новокаховської громади приваблюють туристів навіть взимку

Зимові святкові вікенди – чудова нагода познайомитися з містами Херсонщини, їхніми архітектурними, культурними, природними атракціями та локаціями для відпочинку, де панує своя особлива атмосфера.

Сучасна Нова Каховка – це мальовничий, акуратний та неймовірно затишний куточок Херсонщини, у якому просто необхідно побувати. Про його туристичні родзинки йдеться на сайті обласної державної адміністрації.

Єдине автентичне шато України

Виноробне господарство князя П.М.Трубецького приймає екскурсантів навіть у прохолодну пору року. У 2013 році була завершена реконструкція історичної будівлі виноробні 1900 року з вежею та оглядовим майданчиком, в якому обладнано дегустаційні зали, відновлено 8 галерей винних підвалів часів Трубецького, які використовуються для витримки та зберігання вин. Тут можна в буквальному сенсі зануритися в історію, адже 8 винних підвалів зберігають понад 10 000 пляшок, серед яких близько 7 000 вин – рідкі екземпляри.

Екскурсія «Виноробним господарством князя П.М. Трубецького» занурює гостей в дивовижний світ виноробства. Тут ви нарешті можете дізнатися, як виробляється вино, і доторкнутися до магії цього воістину чарівного процесу.

Координати: 46.792014, 33.364051

Дозорна вежа Вітовта

Неподалік від виноробного господарства знаходиться Дозорна вежа Вітовта — єдина збережена оборонна споруда часів литовського панування. Історичний об’єкт розташований між селами Козацьке та Веселе. Зручно під’їжджати до башти зі сторони Нової Каховки.

Вежа була збудована наприкінці XIV століття у часи, коли південно-західна частина сучасної України перебувала під владою Великого князя Литовського Вітовта. По правому березі Дніпра проходила прикордонна лінія, а на уже затопленому острові Тавань, між Бериславом та Каховкою, знаходилася митниця. На правому березі річки, недалеко від острова, була розташована дозорна вежа, що використовувалась для контролю над його південною частиною. Пережила башта й часи кримського ханства.

Пізніше вежа була переобладнана у водонапірну, а після будівництва Каховської ГЕС більше не використовувалась.

Координати: 46.787433, 33.357668

Кам’яні Вишиванки Нової Каховки

У мальовничій Новій Каховці мандрівники знайдуть справжній музей «просто неба». Місцеві «Кам’яні вишиванки» представлені двома сотнями будівель у старій частині міста, оформленими орнаментальними панно художника-монументаліста Григорія Довженка.

Споруди отримали неймовірне оздоблення завдяки письменнику та кінорежисеру Олександру Довженко, який прибув до Нової Каховки в 1952 році. Саме він надіслав листа до Київської академії архітектури з проханням направити майстрів, які б оздобили невиразні фасади будівель. Бригади працювали декілька років.

У панно, що «квітнуть» на фасадах, переважають вибагливі рослинні орнаменти. Вертикальні панно за композицією нагадують декор традиційних рушників середньої Наддніпрянщини.

Представники проєкту «Кам’яні вишиванки» розробили декілька екскурсійних маршрутів. Незвичайна прогулянка подарує туристам не тільки нові знання, а й справжню естетичну насолоду.

Корсунський монастир

Неподалік Нової Каховки у селі Корсунка знаходиться Богородичний монастир, заснований у 1785 році. Існує легенда, що на цьому місці діти знайшли ікону Богородиці, а коли спробували винести, ікона стала важкою, її не могли зрушити з місця. Таким чином було визначено місце для розташування майбутнього монастиря.

Монастир став православним у 1848 році, на той час в комплекс вже входили 5 кам’яних храмів, перший з яких був освячений в 1802 році, трапезна, гуртожиток з келіями. У середині ХХ століття обитель була закрита, храми знищені. Вціліли частини стін, західні ворота, увінчані бароковим фронтоном, і кругла північно-східна вежа з шатровим завершенням. Ченці повернулися сюди лише в 1999 р. Ведуться роботи по відродженню монастиря.

На березі річки Кам’яниха біля монастиря відкриваються чарівні тихі пейзажі.

Координати: 46.762878, 33.184882