Пандемія коронавірусу триватиме від двох до п’яти років – Кузін

Пандемія коронавірусу може тривати ще від двох до п’яти років, тому носіння масок залишатиметься обов’язковим протиепідемічним заходом аж до остаточного подолання COVID-19.

Про це в інтерв’ю ВВС News Україна розповів заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає Укрінформ.

“Маски будуть залишатися ще доволі довго. Можливо, до останніх днів подолання пандемії у світі. Маски є доволі ефективним профілактичним засобом до всієї групи гострих респіраторних вірусних інфекцій. Маски рекомендовані у закритих приміщеннях і навіть для вакцинованих людей. Це простий та ефективний механізм захисту. Взимку вони захищають і від грипу”, – сказав Кузін.

Він зазначив, що коронавірус швидко мутує і щомісяця можна стикатися з новими штамами, тож пандемія ще триватиме від двох до п’яти років, поки не з’явиться загальна світова стратегія профілактики у вигляді або універсального щеплення, або лікування.

Як повідомляв Укрінформ, заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін заявляв, що у листопаді в Україні можуть посилити карантинні заходи та запровадити локдаун у разі погіршення епідеміологічної ситуації.

В Україні за минулу добу зареєстровано 2032 випадки зараження коронавірусом. За весь час пандемії в Україні на COVID-19 захворіло 2 280 203 особи, з них одужали 2 204 682, померло 53 632 людини.