Пенсійний фонд пояснив мешканцям Херсонщини механізм проведення перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам

У червні перераховано пенсії 13,4 тисячам пенсіонерів Херсонщини, з яких 6,3 тисячі отримали середнє підвищення своєї виплати на 143,65 грн.

Про це редакції Online НК повідомили у відділі обслуговування громадян №4 (сервісному центрі) Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області.

Статтею 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) передбачено, що органи Пенсійного фонду України щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які продовжували працювати та на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули не менше 24 місяців страхового стажу, або минуло не менше 24 місяців після призначення/попереднього перерахунку пенсії.

Відповідно до статті 24 Закону, після 1 січня 2004 року обчислення страхового стажу здійснюється за даними про сплату страхових внесків поданих страхувальниками до Державного реєстру загальнообов’язкового держаного соціального страхування.

Оскільки інформація про сплату страхових внесків за січень та лютий поточного року в реєстрі застрахованих осіб відобразилася у другій половині травня, тому автоматичний перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам органами Пенсійного фонду України проведено у червні 2021 року з доплатою пенсійних коштів за квітень та травень.