Пенсіонерам скасують комунальну плату: кому пощастить

Президент України Володимир Зеленський заявив, що має намір скасувати оплату комунальних послуг для малозабезпечених пенсіонерів, які досягли 70 років, повідомляють «Факти».

Президент заявив, що більшість українських пенсіонерів не спроможні сплачувати свої рахунки за комунальні послуги і, враховуючи вік, заробляти додаткові кошти для цього вони також не можуть.

«Є ідея, хоча зараз про неї складно говорити, але вона дуже креативна: наші хлопці шукають економічну модель, як людям, яким уже за 70 років (коли людина вже не може — вона не тільки на пенсії, але і фізично не може підробляти, і вона вже досить відпрацювала на країну — 40-50 років), не платити за комуналку. Я дуже хочу зробити це для наших малозабезпечених людей і думаю, що у нас вийде», — наголосив Президент.

Натомість, представник Президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус повідомив, що вже з вересня 2019 року пенсіонери, які досягли 70 років, будуть сплачувати незначну частину комунальних рахунків, а левову частку покриють спеціальні субсидії, які будуть оформляти за спрощеним процесом.

Як стверджують експерти, наразі незрозуміло, хто ж буде входити в список пенсіонерів, які зможуть платити за комунальними рахунками за спрощеною системою, оскільки в Україні проживає 4,6 мільйона людей старше 70 років. Також залишається відкритим питання, де держава братиме кошти для покриття такої кількості субсидій. Наразі тільки 200 тисяч пенсіонерів старше 70 років отримують субсидії.

Поділіться цим:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial