Переговори щодо Донбасу потрібно перенести до Швейцарії чи Фінляндії — Кравчук

Голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук вважає, що після затримання журналіста Романа Протасевича у білоруському Мінську переговори щодо Донбасу слід перенести до нейтральної країни — Швейцарії чи Фінляндії.

Про це Кравчук повідомив у коментарі Суспільному.

“На мій погляд, переговори мають бути обов’язково перенесені, тому що той режим, який сьогодні є в Білорусі, який установив самопроголошений президент-диктатор Лукашенко, і сама кримінально-політична ситуація не дозволяє вважати Білорусь можливим майданчиком для продовження переговорів”, — сказав голова української делегації.

За його словами, проблема вже визріла і, до того ж Україна вже не має авіасполучення з Білоруссю. Тобто навіть для того, аби дістатися до Мінська, потрібно добиратися поїздом, автобусом чи автомобілем і не всі мають змогу витримувати такий режим.

“Тому перейти потрібно до обрання майданчику для продовження розв’язання проблеми миру на Донбасі, припинення конфлікту на Донбасі. На мою думку, це має бути нейтральна країна: скажімо, Швейцарія, може бути, Фінляндія. Якщо в Росії є якісь пропозиції, їх також треба обговорити, тому що це має бути спільне рішення, а не рішення однієї України”, — заявив Кравчук.

Він також додав, що перш за все має бути висвітлена позиція спецпредставниці голови ОБСЄ у ТКГ Хайді Грау, тому що саме ОБСЄ модерують засідання.

“Тому тут має бути спільна позиція на чолі з ОБСЄ, це такий має бути підхід, на мою думку. Але почути потрібно всіх, і Росію зокрема. Вона член Тристоронньої контактної групи та ми не можемо не почути позицію і пропозиції Росії”, — підсумував Кравчук.