Перші півмільйона щеплень від COVID-19 зробили мешканці Херсонщини

Вчора, 6 листопада, Херсонщина перетнула психолочіну відмітку у півмільйона щеплень від COVID-19. Всього в області використано  500 205 доз вакцин Oxford/AstraZeneca (CoviShield), CoronaVac (Sinovac Biotech), Moderna та Comirnaty (Pfizer-BioNTech).

Про це повідомляє прес-служба обласної державної адміністрації.

Сьогодні до цієї позначки додалось ще 5013 осіб, з яких 2246 чоловіків та 2767 жінок, які зробили щеплення у суботу. Серед них також і 197 мешканців Новокаховської громади.

З понеділка, 8 листопада, невакциновані проти COVID-19 працівники, які підлягають обов’язковим щепленням, будуть відсторонені від роботи. Відповідно до наказу МОЗ обов’язковим щепленням проти COVID-19 підлягають працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів,
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів,
  • закладів освіти.

У соцмережах було поширено багато коментарів щодо законності або незаконності  такого рішення.

Використання вакцин в Україні регулюється такими документами:

  • Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»
  • Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб»
  • Наказ МОЗ «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів»
  • Закон України «Про лікарські засоби».

Згідно зі статтею 12  Закону України  «Про захист населення від інфекційних хвороб» та статтею 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» в Україні обов’язковими є профілактичні  щеплення проти туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця та кору.

Працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб.

У разі відмови або ухилення від обов’язкових профілактичних щеплень ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт.

Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти інших відповідних інфекційних хвороб, встановлюється Міністерством охорони здоров’я. У даному випадку йдеться і про вакцинацію від коронавірусу.