Підозрюваних у справі Гандзюк залишили під вартою до 9 липня

Дніпровський районний суд Києва залишив підозрюваних у вбивстві херсонської активістки Катерини Гандзюк Владислава Мангера та Олексія Левіна під вартою.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Дар’я Коваль.

Запобіжний захід без права внесення застави для Мангера та Левіна подовжили до 9 липня. Сторона обвинувачення наполягала на подовженні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та відстороненні від посади.

На думку адвокатки потерпілої сторони Євгенії Закревської, зміна чи послаблення запобіжного хоча б одному з підозрюваних унеможливило б розгляд справи через їхні імовірні спроби впливу на слідство та свідків.

“Я вважаю що це єдина можливість довести цю справу до вироку, інакше якщо буде зміна запобіжного заходу є ризики”, – зауважила Закревська.

Справа Гандзюк. Суд залишив Мангера та Левіна під вартою

Захист Левіна клопотав про цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслета. Адвокат підозрюваного під час засідання наголосив на тому, що такий запобіжний захід не дозволить його підзахисному переховуватись, а тримання під вартою в цьому випадку є необгрунтованим.

Як повідомив Олексій Левін під час засідання, після того, як він перехворів на COVID-19, йому не надавали належної медичної допомоги.

Адвокат Владислава Мангера клопотав про запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання або домашнього арешту. За словами сторони захисту, Мангер був під заставою, не порушував закону, тому утримувати його під вартою необгрунтовано.

Крім того, на засіданні допитали слідчого СБУ Максима Саєнка, що минулого засідання клопотав підозрюваний Владислав Мангер. Саєнко повідомив, що йому не відомо про спроби тиску на свідків з боку Владислава Мангера, що сторона захисту трактувала як доказ відсутності провини свого підзахисного.