Пішов з життя учасник бойових дій Другої світової війни Михайло Тихонов

На 98-му році пішов з життя учасник бойових дій Другої світової війни, заслужений вчитель України

Михайло Олександрович Тихонов

Коли у червні 1941 року почалася війна, Михайлу Тихонову було 16 років. Працював разом із старшокласниками на будівництві оборонних споруд, потім був евакуйований вглиб країни у Казахстан. Призваний в Армію у вересні 1942 року. Оскільки мав середню освіту був направлений на навчання в кулеметне училище м.Кушка. Після закінчення училища у званні лейтенанта отримав призначення командиром взводу протитанкових гармат на ІІІ Український фронт.

Брав участь у боях за звільнення України, Молдови, Болгарії, Угорщини, Югославії, а свято Перемоги 9 травня 1945 року зустрів в Австрії.

В боях отримав три поранення та контузію. Нагороджений двома Орденами Червоної Зірки, Орденами Вітчизняної війни І та ІІ ступенів, Орденом Богдана Хмельницького, пам’ятними медалями. За форсування Дунаю у серпні 1944 року був нагороджений Орденом Червоної Зірки, який отримав через 40 років, вже в Новій Каховці.

Після навчання на педагогічному факультеті сільськогосподарської академії ім.Тимирязєва у 1956 році Михайло Олександрович за направленням їде до Нової Каховки працювати у Херсонському технікумі механізації сільського господарства, з яким життя його пов’язало на 41 рік.

Брав участь в освоєнні цілинних земель. У технікумі працював викладачем, методистом, завідуючим заочним відділенням, заступником директора.

Тисячі його випускників не тільки здобули важливі для народного господарства професії, а й перейняли від свого Вчителя правду життя, вірність професії, нетлінні моральні, духовні цінності. Донині пам’ятають, підтримують зв’язки, вдячні за науку.

Михайло Олександрович був відзначений почесним званням «Заслужений вчитель України», його фотографія в Галереї слави в музеї історії Нової Каховки серед видатних мешканців міста, що прославили його своїми подвигами та славними справами.

Світлий образ Михайла Олександровича Тихонова навічно залишиться в пам’яті новокаховчан.

Міський голова Володимир Коваленко, члени виконавчого комітету, депутати міської ради, рада ветеранів війни та праці, громадська рада при виконавчому комітеті