Пластикові пакети для пакування товарів у магазинах стануть платними з 10 грудня 2021 року

Виконавчий комітет Новокаховської міської ради повідомляє, що у червні цього року Верховна Рада ухвалила закон про обмеження обігу пластикових пакетів на території країни, яким надала уряду повноваження встановлювати мінімальні роздрібні ціни на них.

Про це редакції Online НК розповіли у відділі економічного розвитку та торгівлі Новокаховської територіальної громади.

З 10 грудня у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг буде заборонено безоплатне розповсюдження пластикових пакетів, окрім біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових пакетів для упаковки свіжої риби, м’яса і продуктів із них, сипучих продуктів та льоду.

Згідно із законом, вимога про платність пакетів не поширюється на пластикові пакети, що біорозкладаються, і надтонкі, що призначаються для первинного пакування риби, м’яса, сипучих продуктів і льоду і використовуються до 1 січня 2023 року. Джерело: https://biz.censor.net/n3302557.

Мета такого рішення – запобігти утворенню пластикових відходів. Адже, коли ми менше використовуємо пакети, то менше продукуємо сміття, яке потім опиниться на звалищі, а отже у довкіллі.

Міністерство економіки пропонує запровадити наступні мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети (за один пакет з ПДВ): без ручок та бокових складок – 2 грн., без ручок та з боковими складками; з ручками та без бокових складок – 2,5 грн. і з ручками та бічними складками – 3 грн. Відповідний проєкт постанови було внесено на розгляд Кабінету міністрів 17 листопада, однак його ще не прийнято.