Податківці Херсонщини вважають, що місцеві податки мають надходити до бюджетів громад

Наразі на Херсонщині функціонують 49 територіальних громад, кожній із них для повноцінного виконання своїх повноважень, розв’язання нагальних проблем і розвитку необхідні фінансові ресурси.

Прес-служба Головного управління ДПС у Херсонщини закликає керівників підприємств, які зареєстровані в інших регіонах, а найняли на роботу мешканців нашої області, сплачувати податки за місцем роботи, повідомляє Online НК.

Зазвичай місцеві скарбниці наповнюються саме за рахунок податкових надходжень. Одним із базових податків для місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб. У більшості кошиків громад він сягає більш як 60%. Цей податок «прив’язаний» до місця роботи чи проживання громадянина і, як наслідок, сплати податку таким громадянином чи його роботодавцем.

На сьогодні в області працюють багато підприємств, які зареєстровані в інших регіонах, а найняли на роботу мешканців нашої області. З боку зайнятості населення це дуже добре, але ж податкові зобов’язання із заробітної плати мають залишатися в місцевих громадах. Однак, на жаль, такі підприємства перераховують платежі за основним місцем своєї реєстрації.

У результаті громади інших регіонів отримують надмірні доходи, в той час коли Херсонщина, на території якої певні фірми генерують ці доходи, несе втрати у вигляді недоотриманих податків і зборів.

Тож вкотре наголошуємо, що ПДФО має надходити до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням об’єкта будівництва, надання послуг, чи виконання робіт, тобто, де працюють наймані працівники суб’єкта господарювання.

Закликаємо працювати в межах законодавства та відповідально ставитися до процесу сплати податкових зобов’язань.