У Новій Каховці оголошено пошук кандидатів у патронатні вихователі

Новокаховський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради знаходиться у постійному пошуку кандидатів у патронатні вихователі, адже орієнтований саме на створення умов для виховання дітей в сім’ї та запобігання влаштування їх до державних інституцій. У цьому випадку патронат є дієвим механізмом у забезпеченні права кожної дитини на проживання в родині.

Однією із альтернативних форм виховання дитини, яка залишилася без батьківського піклування  є патронат. Патронат над дитиною – це комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, реабілітацію, виховання дитини в сім’ї патронатного вихователя у період подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин.

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання тимчасово влаштованих дітей у його сім’ю.  Це громадяни України віком від 35 до 60 років, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, проживають на спільній житловій площі, мають позитивний досвід виховання дітей та пройшли курси спеціальної підготовки. Патронатні вихователі отримують грошову винагороду за надання послуг та кошти на утримання дітей відповідно до їхнього віку та кількості.

Послуга патронату дає можливість дитині бути почутою та мати поряд таких дорослих, які готові толерантно та професійно пояснити, що відбувається в житті дитини та її батьків, чому це сталося і що буде далі. Запровадження сімейного патронату насамперед визначене потребою збереження родини для дитини та допомоги її батькам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Одне з головних завдань держави та будь-якого суспільства – забезпечення права дитини на виховання в родині. Тож, сподіваємося що незабаром і в нашому місті запрацюють патронатні сім’ї, що надаватимуть послуги з реабілітації дитини, яка залишилась без батьківського піклування. Всіх, кого зацікавила дана інформація просимо звертатися до міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради за адресою: м. Нова Каховка, вул. Новоселівська, буд. 5; тел.: 5-37-58
Поділіться цим:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial