Новокаховчанам: про недопущення низових пожеж, які загрожують електропостачанню

Протягом останніх років неодноразово в Херсонській області мали місце випадки відключення високовольтних ліній електропередачі та припинення електропостачання населених пунктів внаслідок низових пожеж, які пов’язані з випалюванням стерні та післяжнивних залишків після збирання врожаю. Землекористувачі часто ігнорують вимоги Закону України “Про енергетику” , “Правил охорони електричних мереж”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.1997 р. №209. 

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Новокаховської міської ради нагадує, що порушення правил пожежної безпеки під час сільськогосподарської діяльності може спричинити пошкодження високовольтних ліній електропередачі та перерви в енергопостачанні населених пунктів та регіонів.

З метою недопущення подібних випадків:

  • категорично забороняється спалювання в охоронних зонах високовольтних ліній електропередач (ПЛ 330кВ) стерні, післяжнивних залишків, очерету та сухої трави;
  • категорично заборонено наближення до дротів високовольтних ліній техніки, механізмів, хімічних реактивів на відстань менше 3,5 метрів;
  • за три доби до початку збирання зернових в охоронній зоні електропередачі, землекористувач повинен попередити про це власника високовольтних ліній (ПЛ 330кВ);
  • протягом 2-х діб після збирання зернових культур в охоронній зоні електропередачі, землекористувач повинен провести оранку території охоронної зони.

Охоронна зона високовольтної лінії електропередачі (ПЛ 330 кВ) встановлюється на відстані 30 метрів по обидві сторони від крайніх проводів високовольтної лінії.
Дотримання зазначених правил дозволить уникнути надзвичайних ситуацій, які можуть загрожувати енергетичній безпеці регіону.

Управління з питань надзвичайних ситуацій
та цивільного захисту населення Новокаховської міськради

Поділіться цим:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial