Про програмне забезпечення «ПРРО» на «гарячій лінії» ДПІ

Тематиці програмного забезпечення «Програмний реєстратор розрахункових операцій» була присвячена гаряча лінія, що днями відбулася в Новокаховській ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

На запитання платників податків відповідала фахівець відомства Ірина Томашевська. Пропонуємо Вашій увазі найцікавіші питання телефонного сеансу та відповіді на них.

Як працювати із програмними РРО на двох пристроях?

Програмне забезпечення «Програмний реєстратор розрахункових операцій» (далі – ПЗ ПРРО) може бути встановлено на будь-яку кількість пристроїв, але одночасно використовувати один програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО) можна тільки на одному пристрої та тільки одним касиром. ПЗ ПРРО може відмовляти у вході у випадку спроби касиром увійти на ПРРО при наявній відкритій робочій зміні на іншому ПРРО, при цьому він отримує повідомлення про наявність відкритої робочої зміни на іншому ПРРО. У разі, якщо ПЗ ПРРО одночасно встановлено на два окремі пристрої, для яких зареєстровано одного касира, та при здійсненні входу ПРРО відмовляє у вході й повідомляє про відкриту зміну на іншому ПРРО, то касиру необхідно закрити робочу зміну на одному пристрої та відкрити робочу зміну на іншому.

Як формується Z-звіт під час роботи з ПРРО?

Фіскальний звітний чек, він же z-звіт, створюється програмним РРО щодня. Він може бути електронним або паперовим, але в будь-якому випадку повинен бути зареєстрованим на фіскальному сервері ДПС.
Зараз власники класичних касових апаратів створюють такі звіти вручну. Однак, у програмних РРО формування та направлення z-звіту відбувається абсолютно автоматично, що значно спрощує життя бізнесу.

Чи запроваджується нова звітність?

Будь-якої нової звітності щодо застосування РРО не запроваджується: ні для програмних РРО, ні для класичних РРО. Але під термін «звітність» підпадають «фіскальні звітні чеки», так звані Z-звіти.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.03.2021 № 232 затверджено «Порядок зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду відповідних бюджетів місцевого самоврядування». Надходження акцизного податку до місцевих бюджетів залежить від чесного ведення бізнесу на ринку пального. Вимагайте чек на заправках, повідомляйте про порушників податкову службу.

Яка вартість програмних ПРРО?

ПРРО – це програмний продукт, який надається безкоштовно.

Я надаю медичні послуги. Чи необхідно застосовувати РРО?

З 01 січня 2021 року РРО та/або ПРРО обов’язково застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (підприємцями), які здійснюють:

реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Використання РРО підприємцями єдиного податку, окрім наведеного переліку, відтерміновано до 01.01.2022.

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі