Пропозиції депутата Новокаховської міськради про доповнення у діючий закон опрацьовують у Мінсоцполітики

Депутат Новокаховської міської ради Олена Михайлова разом з народним депутатом України по 184 Новокаховському виборчому округу, що на Херсонщині, Ігорем Колихаєвим працюють над удосконаленням законодавства в сфері державної соціальної допомоги.

Про це повідомили Online НК в організаційному відділі міської ради.

Пропозиція депутата Новокаховської міської ради Олени Михайлової щодо внесення змін до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю ” подана народному депутату Ігорю Колихаєву знаходиться в роботі міністерства Соціальної політики про що повідомила нардепа Міністр соціальної політики Юлія Соколовська.

У коментарі редакції Олена Михайлова повідомила:

– Під час виборчої компанії до кандидата в нардепи Ігоря Колихаєва звернулася мешканка Нової Каховки інвалід ІІ групи Іна Харченко, яка поскаржилася на те, що їй відмовили в міському УПСЗН у призначенні  пенсії за інвалідністю. Ігор Вікторович доручив мені розібратися з цим питанням. Я почала вивчення проблеми. У підсумку з’вився лист до Ігоря Колихаєва, який став підставою для формулювання змін у діючий Закон “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”.

Коротко кажучи, кабмін Гройсмана, вишукуючи кошти на затикання дірок у бюджеті Пенсійного фонду, руками міністра соцполітики Реви у 2017 році внесеними змінами у пенсійне законодавство щодо обов’язкової наявності страхового стажу, як для отримання пенсії, так і соціальної допомоги, вніс «маленькі» такі зміни щодо умов призначення пенсії по інвалідності при відсутності того самого необхідного страхового стажу.

Після цього людині у випадку отримання інвалідності за 3 та 2 групами навіть не призначається і та мізерна соціальна допомога, яка виплачувалася раніше – в розмірі частини мінімальної пенсії – та і її у цих людей відібрали. А у всіх хворих на рак  в останніх стадіях – саме 2 група…

– Я не буду заглиблюватись у подробиці, якими обіклали можливість отримання будь- якої допомоги людей з інвалідністю. А ось пропозиції, які я через Ігоря Колихаєва внесла до цього закону, можуть цю несправедливість скасувати, – має надію Олена Михайлова.

Вона також повідомила, що Міністрество зараз збирає відомості про кількість осіб, які можуть підпастись під цією поправкою та вартість для Пенсійного фонду в разі її прийняття Верховною Радою.

За тим, чи почують народні обранці пропозицію свого колеги з Новокаховської міськради і чи покращать положення нуждених в Україні хоча б в цьому питанні, редакція буде уважно слідкувкати і обов’язково повідомить своїх читачів.

Поділіться цим:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial