Прикордонники Херсонщини вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Сьогодні, 16 травня, командування Херсонського прикордонного загону, керівництво області, органи місцевого самоврядування та представники правоохоронних органиів Херсонщини взяли участь у церемонії покладання квітів.

Про це редакції Online НК повідомив помічник начальника прикордонного загону – начальник прес-служби Іван Шевцов.

День пам’яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Кількість жертв політичних репресій в Україні неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання та табори. Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів. Одним із символів тих подій став Биківнянський ліс під Києвом.  Це найбільше в Україні місце масових поховань жертв комуністичних політичних репресій.

Окрім належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій його метою є привернення уваги до трагічних подій, викликаних насильницьким насадженням комуністичної ідеології, і відродження національної пам’яті. Особливо актуальним він є зараз, в умовах триваючої з 2014 року відкритої агресії РФ проти України. Так само, як і сторіччя тому, Росія застосовує репресії до українців в окупованих Криму і Донбасі, незаконно тримає у тюрмах сотні українських політв’язнів.