Прикордонники Херсонщини виявили вантажівку з радіоактивним металобрухтом

Вчора, 5 липня, прикордонники Херсонського загону виявили вантажівку з радіоактивним металобрухтом, яка прибула до морського торгівельного порту.

Про це редакції Online НК повідомив помічник начальника прикордонного загону – начальник прес-служби Іван Шевцов.

Одним з завдань Державної прикордонної служби України є здійснення радіаційного контролю в пунктах пропуску через державний кордон України. З цією метою пункти пропуску обладнані переносними та стаціонарними комплексами радіаційного контролю. Саме за допомогою системи радіаційного контролю «Янтар» прикордонники Херсонського загону учора виявили вантажівку з радіоактивним металобрухтом.

Автомобіль Scania прибув до Херсонського морського торгівельного порту з Полтави з вантажем металобрухту. Після спрацювання комплексу «Янтар» прикордонники додатково перевірили вантажівку приладами радіаційного контролю та встановили, що радіаційний фон металобрухту у 5 разів перевищує допустиму норму. По даному факту прикордонники проінформували підрозділи екологічної служби, Національної поліції та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Наразі вантажівка перебуває на окремому майданчику в Херсонському морському торгівельному порту під охороною Національної поліції.

За даним фактом відомості були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого  ч.1 ст.265 Кримінального кодексу України. «Незаконне поводження з радіоактивними матеріалами».

Нині вирішується питання щодо передачі радіоактивного металу фірмі, яка спеціалізується на утилізації небезпечних речовин. Наразі встановлюються усі обставини події. Ведеться слідство.