Природні аномалії спостерігаються на Чорноморському узбережжі Херсонщини

Курортний сезон на Херсонщині у самому розпалі. Чорне та Азовське моря, величезні паркові зони, цілюще повітря, кілометри широких черепашково-піщаних пляжів і чиста морська вода приваблюють тисячі відпочівальників з різних куточків країни.

Але цьогорічні погодні умови дещо “підмочили” репутацію знаних курортів Херсонської області. А наслідки, які залишили після себе проливні дощі, відлякують туристів від морського відпочинку. Ось тільки остання новина, яку повідомляє креспондент “Першого регіонального“.

У Залізоному Порту люди покидають узбережжя Чорного моря через те, що пляжі заполонили сотні кокцінелідів – це яскраво забарвлені жуки, яких у народі називають сонечками.

сонечки

За словами туристів, жуки завдають дискомфорту, адже сідають цілими зграями на тіло та кусаються.

Полчища сонечок обліпили собою також і всі кіоски, шезлонги, стільчики, столи та майже всі предмети, що є на морському березі.

сонечка

Як розповіла журналістам «Першого регіонального» Любов Ігнатюк, народний вчитель України, викладачка біології Херсонського академічного ліцею ім. Олега Мішукова, сонечок вирощують на спеціальних біофермах для біологічного способу боротьби зі шкідниками. Жуків «розпилюють» з літаків над полями і садами, адже ті знищують шкідників, які несуть загрозу рослинам: картоплі, помідорам та іншим.

«Сама улюблена їжа сонечок – попелиця і її личинки. Одна сонечко за рік-півтора може з’їсти більше 6000 попелиць. Так що ці кольорові жучки несвідомо рятують сільськогосподарські землі від шкідливих паразитів», – розповіла Любов Ігнатюк.

Любов Ігнатюк заспокоює туристів, каже, що укус сонечок не несе небезпеку здоров’ю та життю людей.

Від редакції Online НК: Подібні явища спостерігаються і на курортах Азовського моря. Вчені пов’зують такі аномальні явища з вологою погодою в червні та зміною клімату взагалі.