Російський суд визнав присутність військ РФ на окупованих територіях України

Кіровський районний суд Ростова-на-Дону вироком у справі про зловживання під час постачання продовольства до ЗС РФ визнав присутність російських військ на окупованих територіях Донеччини та Луганщини. Речник МЗС Олег Ніколенко заявив, що Росія зафіксувала її статус як сторони міжнародного збройного конфлікту.

У вироку суду йдеться, що підсудний Забалуєв В.М. з 2019 року працював заступником регіонального керуючого у справах з військового харчування “АУП Ростов-на-Дону”.

До його обов’язків входили організація закупівель та продажу продовольства, створення необхідного запасу на складі.

Скрін вироку Кіровського районного суду Ростова-на- Дону

Скрін вироку Кіровського районного суду Ростова-на- Дону

“Дане продовольство призначалося для постачання у військові частини Збройних Сил РФ, які дислокуються на території ДНР і ЛНР”, — йдеться у вироку суду.

Постачання продовольства на окуповані території здійснювалось 2 рази на місяць.

Формувалась колона з понад 70 автівок вантажністю близько 40 тонн та загальним об’ємом понад 1 300 тонн. Асортимент харчів, що постачались, включав борошно, консерви, свіжі овочі. Загальна вартість однієї поставки становила понад 130 млн рублів.

“Визнання в рішенні російського суду присутності збройних сил Російської Федерації на тимчасово окупованій території України є черговим переконливим нівелюванням ключового аргументу Москви про нібито «внутрішньоукраїнський» характер конфлікту на Донбасі”, — зазначив речник МЗС Олег Ніколенко.

Він вважає, що РФ власноруч створила юридичний прецедент, який чітко зафіксував її статус як сторону міжнародного збройного конфлікту.

Надалі це рішення з”зміцнить позицію України в провадженнях проти Росії в міжнародних судових інстанціях”.

“Не дивно, що російська сторона почала видаляти згадане судове рішення із публічного доступу. Але приховати злочини Росії проти України не вдасться”, — додав Ніколенко.

Речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович на своїй сторінці у Facebook зазначив, що таке рішення російського суду – це юридичний прецедент, який може стати основою для перегляду всього статусу воєнного конфлікту на сході України: “Українська позиція завжди полягала в тому, що ми маємо міжнародний воєнний конфлікт з РФ, російська — що на сході України – внутрішній громадянський конфлікт. Тепер для міжнародного кримінального права створений прецедент”.