Росія несе загрозу Україні не тільки на суші, але і на морі, – США

Російська Федерація продовжує нести загрозу Україні. Зокрема, на суші і в морі.

Про це заявила тимчасовий повірений у справах США в Україні Христина Квін у п’ятницю в Бердянську.

“Концентрація військ Росії продовжує нести загрозу (Україні – ред.), попри заяви Росії, що вони нібито відводяться. Світові повідомлення зосереджуються на загрозах Росії на суші, але сьогодні мені хотілося б звернути увагу на загрози, які виникають з вини Росії на морі”, – заявила вона.

Квін зазначила, що Росія на додаток до зосереджених на східному кордоні України військ, оголосила незвичайну велику закриту для мореплавання зону в Чорному морі.

“Вона (зона, – ред.) закрита для військових і державних судів. І в поєднанні з іншими обмеженням це фактично блокує доступ до Азовського моря для багатьох кораблів. Роблячи це – Росія знову атакує суверенітет і територіальну цілісність України, але тепер на морі”, – підкреслила вона.

Тимчасовий повірений у справах США додала, що Сполучені Штати стоять на захисті суверенітету і територіальної цілісності України.

“Реакція США на це – ми повністю на боці України, стоїмо разом з Україною на захисті її суверенітету і територіальної цілісності. Суверенітет України над територіальними водами і можливість доступу до портів в Азовському морі є надзвичайно важливим для економіки України та її національної безпеки “, – підкреслила Квін.