Рятувальники Херсонщини попереджають любителів “тихого полювання”

30 жовтня до Оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС області кілька разів поступала інформація про те, що під час збирання грибів в лісовому масиві на території Олешківського району губилися люди, які приїхали з сусідніх областей.

Про це повідомляє ГУДСНС України у Херсонській області.

Рятувальники 21-ї Державної пожежно-рятувальної частини за допомогою техніки високої прохідності, квадрокоптеру та засобів зв’язку декілька разів шукали любителів «тихого полювання». Надзвичайники знайшли усіх п’ятьох загублених, яких доставили до близьких та родичів.

Шановні громадяни! Звертаємося до вас із проханням і водночас застереженням. Відправляючись у ліс на збирання грибів, ви в першу чергу самі повинні подбати про власну безпеку. Насамперед, мати при собі засоби зв’язку, повідомити рідних чи близьких про те куди збираєтесь відправитися і звертати увагу на природні орієнтири маршруту. Також вивчіть перелік звірів та плазунів, які можуть зустрітися на вашому шляху і майте при собі елементи захисту чи надання домедичної допомоги.

Шановні любителі «тихого полювання»! Наголошуємо, що зараз рано темніє, тому слідкуйте за часом і не залишайтеся у лісовій зоні до настання сутінків (майте при собі ліхтарик чи свічку з сірниками). До того ж , як любителі, ви напевне не знаєте, що у нашому регіоні практично всі види грибів, які ви бачили на картинках, мутують під впливом навколишнього середовища й автоматично з їстівних перетворюються на отруйні. До того ж, є гриби – двійники. Тому, не знаючи броду, як кажуть, краще не лізти у воду. Ви свідомо наражаєте себе на небезпеку. Тому пам’ятайте: ваш порятунок у ваших руках. Адже  біду ліпше попередити заздалегідь – не ходити на збирання грибів, ніж потім ліквідовувати наслідки непевної поведінки.