Секретар Новокаховської міськради зробив різку заяву щодо блокування будівництва спортцентру “Н2О”

Секретар Новокаховської міської ради Олександр Лук’яненко зробив різку заяву під час 58-ї сесії міськради, яка відбулась 7 лютого. “Ці люди вчиняють проти нас злочин” – сказав пан Лук’яненко, повідомляє кореспондент видання Online Нова Каховка.

Заява стосувалася дій людей, що називають себе активістами та виступають проти будівництва в Новій Каховці Центру олімпійських видів спорту “Н2О Нова Каховка”.

“Мені особисто прикро, як громадянину нашої територіальної громади, що в місті з’явилися люди, які почали дуже активно працювати проти реалізації цього проекту. Можна усе робити: писати листи на ім’я народних депутатів, кандидатів у президенти, Генерального прокурора, в Кабінет Містрів, але треба все-таки писати правду. Сьогодні ідуть листи, в яких нема ані слова правди, одна тільки брехня і підтасування фактів. Це і є протиборство зі всією територіальною громадою. Люди, що пишуть ці листи, підписуючись від імені себе і небайдужих мешканців та активної частини громади,  роблять проти нас злочин. Хочу запевнити усіх мешканців Нової Каховки, що доручення, яке дав мені особисто міський голова Володимир Коваленко, супроводжувати цей проект, буде виконано і ми почнемо будівництво Центру олімпійських видів спорту “Н2О Нова Каховка”, – пообіцяв Олександр Лук’яненко.

Цю заяву підтримав також і головуючий на сесії міський очільник Володимир Коваленко.

Цій заяві передували події, які відбулися 6 лютого. Саме цього дня в Новій Каховці відбувся захід, який ще до свого закінчення набув слави скандального. Бо на ньому зійшлися дві протилежні громадські думки щодо однієї ж події. Мова йде про наміри будівництва в районі поруч з готелем «Нова Каховка» Центру олімпійських видів спорту.

За ініціативою начальника відділу сім’ї, молоді та спорту Новокаховської міської ради Наталії Таран, яка розмістила на своїй сторінці у мережі Facebook статтю одного з міських авторів, який репрезентував позицію активістки Тетяни Євсеєвої щодо планів міської влади побудувати на цьому місці щось таке, що в її розмінні не повинно там будуватися. І ось, після того, як спортивна громадськість міста висловила своє ставлення щодо подальших дій спільноти з приводу цього питання, і виникла пропозиція провести загальні збори спортивного активу міста, на які потрібно запросити представників громадської ради при виконавчому комітеті міської ради.

6 лютого о 14 годині у приміщенні великої зали міськвиконкому, яку за проханням Сергія Коровайко (тренера з великого тенісу ДЮСШ) надали для цього заходу, зібралося до 50 тренерів спортивних шкіл міста та представників громадської ради. На захід були запрошені секретар міської ради Олександр Лук’яненко, як представник однієї позиції з цього питання, та Тетяна Євсєєва, як представник іншої позиції.

Коли розпочалися збори, виявилось, що Тетяна Євсєєва відсутня. Тому зі своєю позицією перед аудиторією виступив Олександр Лукяненко. Але зібрання запитало організаторів: а де інша сторона? Чому не слухаємо її доводи?

Сергій Коровайко привселюдно ще раз зателефонував до Тетяни Євсєєвої, яка все ж таки підтвердила своє прибуття через декілька хвилин. І вже наприкінці виступу Олександра Лук’яненка вона прийшла.

Ми не ставимо собі за ціль розповісти про суперечки, які лунали на цих зборах. Бо вони не мали ніякого юридичного значення. Це були свого роду громадські обговорення позицій різних прошарків міської громади  щодо знакового будівництва в місті. Будівництва, від якого залежить, чи отримає Нова Каховка сильний імпульс для свого подальшого розвитку у відповідності до сучасних вимог, чи вона так і залишиться провінційним, тихеньким містечком, яких так багато вже навкруги.

Присутні на зборах почули від опонентів позицію повного несприйняття ідеї влади щодо будівництва у місті об’єкту, за своїм обсягом та перспективами притаманний тільки містам-мільйонникам лише тому, що вона висунута саме владою. І в обґрунтуванні цього наводиться все, що завгодно: шкода довкіллю, порушення природоохоронного законодавства, підозри у наявності власних бізнесових інтересів. І це ще не повний перелік вад цього проекту. Та головне, що всі противники будівництва вбачають у проекті тільки шкоду для міста. Нібито позитиву тут немає зовсім.

Але чи не є марною тратою сил та часу переконувати в цьому противників будівництва важливого інфраструктурного об’єкту? Тому з такою позицією є один спосіб боротьби. І саме його озвучив Олександр Лук’яненко: це формування громадської думки щодо позитивного впливу реалізації проекту «Н2О Нова Каховка» на життя міста, розвиток його інфраструктури і туристичної привабливості.

На тому ці збори і завершилися. А далі була заява секретаря міської ради, з якої ми і розпочали цей матеріал.

Поділіться цим:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial