Сергій Галаган: Новокаховська міська територіальна виборча комісія продовжує підрахунок голосів

Новокаховська міська територіальна виборча комісія з 01.30 ночі почала прийом протоколів з результатами голосування від дільничних виборчих комісій і на дійсний час продовжує цю роботу.

Про це Online НК повідомив голова Новокаховської ТВК Сергій Галаган.

При цьому він звернув увагу на те, що процедура прийому протоколів та підведення підсумків голосування ще триває.

З прийняттям нового закону про проведення місцевих виборів, змінився як алгоритм роботи дільничних комісій з підведення підсумків голосування, так і роботи самої ТВК та її членів.

Ці зміни привели до того, що під час здавання протоколів члени ТВК викривають у них багато помилок, які потребують переопрацювання підсумків та переоформлення самих протоколів. Виправляти ці помилки голови ДВК повертаються на свої дільниці.

До того ж, електронна система місцевих виборів ЦВК, в якій у кожній ТВК є свій робочій кабінет, більше «висить», ніж працює. Тому занесення навіть вже перевірених та прийнятих ТВК протоколів в реальному часі майже неможливо.

Все це, підкреслив Сергій Галаган, веде до значної затримки у підведенні підсумків підрахунку голосів на виборах, що відбулись 25 жовтня.

У зв’язку з цим Сергій Галаган заявив, що багаточисельні відомості, що часом полярно відрізняються одне від одного, і які у соціальних мережах та місцевій пресі розповсюджують безвідповідальні представники окремих виборчих штабів політичних партій, що брали участь у виборчому процесі, не є достовірними. Метою цих «фейків» є створення можливості у майбутньому захищати «свої результати виборів» від тих, які будуть офіційно оприлюднені ТВК.

Згідно з законодавством ТВК має термін на підведення підсумків голосування та офіційного оприлюднення їх результатів до 6 листопада.

Сергій Галаган запевнив всіх виборців, що Новокаховська ТВК у встановлений термін підведення підсумків голосування вкладеться.