Новокаховчани розшукали ще одну історичну пам’ятку у Козацькому

Новокаховський краєзнавець Богдан Кравчук розшукав ще одну історичну пам’ятку у смт. Козацьке – двоповерхову будівлю з круглою кутовою вежею «бані» Князя П.М.Трубецького, повідомляє Online НК.

Князь П.М. Трубецький дуже знакова та видатна постать для нашого краю, яка залишила по собі помітний слід в його історії. Петро Миколайович являється засновником села Веселе та Виноробного господарства, яке сьогодні носить його ім’я. Він збудував і довгий час жив у Князівському Палаці в смт. Козацьке, який частково зберігся до наших днів. Під його керівництвом будувалося багато будівель історичної частини Козацького.

І якщо Виноробне господарство сьогодні вже відоме далеко за межами України, а Палац Трубецького стає дедалі впізнаванішим, то архітектурна пам’ятка, яку ми сьогодні хочемо вам презентувати є маловідомою та майже не дослідженою, незважаючи на те, що збереглася вона набагато краще ніж палац. Це «Баня» Князя П.М.Трубецького – двохповерхова будівля з круглою кутовою вежею в смт Козацьке.

Її в першопочатковому вигляді чудово зобразив видатний місцевий художник із села Веселе Новокаховської територіальної громади Валерій Івченко.

Невідомо, яке саме історичне значення мала ця будівля, але те, що вона збудована в цікавому архітектурному плані беззаперечний факт. Залишки її масивних стін велично піднімаються над степовими водоспадами, а один із символів будівлі – кутова вежа ніби фортечний вартовий вдивляється у води сивого Дніпра.

Нажаль будівля знаходиться в неприглядному стані, та все ж залишається цікавою пам’яткою минулого. Було б цікаво дізнатися більше інформації про цей об’єкт від місцевих краєзнавців та старожилів.

Картина – Валерія Івченка, фото – Кравчука Мирослава.